Genel 01 ŞUBAT 2010 / 14:54

Beklemeden tasarruf eden priz

Datagate, Belkin'in "Conserve Surge Protector" isimli akım koruyucu prizini piyasaya sürdü.

Datagate, Belkin'in "Conserve Surge Protector" isimli akım koruyucu prizini piyasaya sürdü.


Datagate Bilgisayar, Belkin'in uzaktan kumandayla kontrol edilebilen ve akım değişimlerine karşı koruma sağlayan "Conserve Surge Protector" adlı prizini piyasaya sürdü. Prizin, çoğu evde bekleme konumunda bile enerji harcayan elektronik cihazlara bağlı akımı kolayca kesme şansı tanıyarak, yüzde 10'a yakın enerji tasarrufu sağladığı belirtiliyor.

Conserve Surge Protector, devamlı enerji sağlayan 2 soket ve uzaktan kumanda aracılığıyla enerji akışının kontrol edilebildiği 6 soketten oluşuyor. Devamlı enerji sağlayan soketlere buzdolabı, DVR, yönlendirici gibi sürekli çalışması gereken cihazlar bağlanabilirken, aynı prize takılı olan, ancak çalışması kullanıcının tercihine bağlı TV, ses sistemi gibi cihazlara giden enerji uzaktan kesilebiliyor. Böylece bu cihazların bekleme konumunda harcadığı enerjiden önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Cihazın RF uzaktan kumandasından yayılan sinyaller duvarların ötesine geçebiliyor ve 21 metrelik alan içinde birden fazla prizi kumanda edebiliyor.

Akım korumasına da sahip olan Conserve Surge Protector, ömür boyu üretici garantisine sahip olarak tüketiciye sunuluyor. Bu prize bağlı cihazlar voltaj artması, şimşek çakması gibi durumlarda hasar görürse Belkin 100 bin ABD Doları'na kadar zararı karşılamayı taahhüt ediyor. Ayrıca güvenlik kapaklarıyla kullanım dışı soketler erişime kapatılarak, aile bireyleri herhangi bir tehlikeye karşı da korunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun