Genel 12 EYLÜL 2008 / 14:45

Bebelere telefon

Nielsen'in cep telefonu kullanımı üzerine yaptığı araştırmanın sonuçları, çocukların telefon kullanım artışına işaret ediyor.

Nielsen'in cep telefonu kullanımı üzerine yaptığı araştırmanın sonuçları, çocukların telefon kullanım artışına işaret ediyor.


Nielsen raporuna göre 'tweens' olarak bilinen 20 milyon genç tüketicinin yüzde 46'sı cep telefonu kullanıcısı. Çocuklar ilk cep telefonuna ortalama 10-11 yaşlarında sahip oluyor. Cep telefonlu Tween’lerin yüzde 55'i kısa mesaj yolluyor, yüzde 21'i zil sesi yüklüyor.Aileler acil bir durum ya da bir sorun olduğunda çocuklarının yanında bir telefon bulunmasını istiyor. Bu nedenle çocuklar erken yaşta cep telefonu sahibi oluyor. Araştırmaya katılanların yüzde 92'si çocuklarının cep telefonu kullanmasına izin vermediklerini söylüyor, yüzde 69'u oyun ve zil sesi tonu yüklemelerini yasaklıyor. Cep telefonu sahibi çocukların yüzde 65e yakını, cep telefonu servislerini aile planı dahilinde kullanıyor. Cep telefonu penetrasyonu ABD’de yüzde 85’e yaklaşırken, cep telefonu operatörleri büyümeye katkı sağlayacak daha genç tüketicilerin arayışında. Operatörler araştırılması zor bu tüketici grubunun ihtiyaçlarını anlamak için daha çok çaba gösteriyor.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun