Genel 05 KASIM 2008 / 16:58

Beatles şarkıları ilk kez bir oyunda yer alacak

Efsanevi grup Beatles'ın hayatta kalan üyeleri şarkılarının Rock Band oyununda kullanılmasına izin verdi. Grubun üyeleri bu gelişmeden mutlu görünüyor.

Efsanevi grup Beatles'ın hayatta kalan üyeleri şarkılarının Rock Band oyununda kullanılmasına izin verdi. Grubun üyeleri bu gelişmeden mutlu görünüyor.


Beatles grubunun müziklerinin ilk kez bir video oyununda kullanılacağını belirten grup üyesi Paul McCartney, yazılı açıklamasında, ''Proje eğlenceli bir fikir. İnsanların müziğimizi içinden tanıma olanağına sahip olabileceklerinden dolayı mutluyum'' dedi. Grubun bir başka üyesi Ringo Starr da, ''Beatles, zaman akıp gittikçe evrim geçirmeyi sürdürüyor, Beatles'ın mirasının, içinde bulunduğumuz bilgisayarlı dünyada, 21. yüzyılın doğal akışında bir yer bulması mükemmel'' diye konuştu. Oyunun oluşumuna, McCartney ve Starr'ın yanısıra, John Lennon ve George Harrison'ın dul eşleri Yoko Ono ve Olivia Harrison da katkıda bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun