Genel 17 KASIM 2016 / 18:28

Batı Avrupa’da Kablosuz Erişim Noktası Ciroları Büyümeye Devam Ediyor

10 Kasım 2016 (Londra, Birleşik Krallık): Lider Avrupa IT Pazar araştırma şirketi CONTEXT tarafından yayınlanan veriye göre, Batı Avrupa dağıtım kanalında kurumsal müşterilere satılan networking ürünlerinin konsolide cirosu Eylül 2016 itibariyle yıldan yıla %2.8 azaldı. Bunun aksine, aynı pazara kablosuz erişim noktalarının satışı %11.3 büyüdü.

Son 15 ay içinde sadece iki ay (2016 Mart ve Temmuz) kablosuz erişim noktalarının satışında yıldan yıla düşüş gösterdi. Böylece kurumsal networking dağıtım kanalında toplam büyüme yavaşlarken satışların yükselmeye devam ettiği birkaç ürün segmentinden biri olarak kaldı.

WiFi ac standardının hızlıca benimsenmesinde daha yüksek bağlanma hızı sunması, kesintisiz bir itici güç oldu. Bu özel standardı sunan ürünlerin küçük ve orta boy işletmeleri (KOBİ) hedef alan satıcılara kıyasla kurumsal satıcılar tarafında daha güçlü büyüdüğünü ve hatta çok daha sınırlı bir alanda da olsa zincir mağazalarda daha da yüksek bir büyüme izledik. Bu da gösteriyor ki kablosuz bağlanabilme her boyutta işletmede benimsenmeye devam ediyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun