Genel 14 NİSAN 2009 / 08:03

Baskı yönetiminin ekonomiye katkıları

HP Türkiye Printonomics toplantısında baskı yönetimi konusunu anlattı, çözümlerini tanıttı.

HP Türkiye Printonomics toplantısında baskı yönetimi konusunu anlattı, çözümlerini tanıttı.


20. yılını kutlayan HP Türkiye’nin gelenekselleşen Printonomics toplantısı bu yıl “Baskı yönetimi üzerine bir ufuk turu” temasıyla düzenlendi. 13 Nisan’da İstanbul Swissotel’de gerçekleştirilen etkinliğin ilk bölümünde HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu HP Türkiye’nin 20 yılda geldiği noktayı özetledi ve şirketlerin verimlilik stratejilerine değindi.


“İçinde bulunduğumuz durumu nasıl fırsata çevirir, maliyetleri nasıl düşürür, verimi nasıl artırabiliriz?” başlıklı oturumda Microsoft Genel Müdürü Çağlayan Arkan, Intel Genel Müdürü Çiğdem Ertem ve HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar konu üzerine görüşlerini bildirdiler.


Etkinliğin ikinci bölümünde HP Türkiye müşterileri Garanti Bankası, Nestle ve Siemens, şirketin kendilerine sunduğu çözümlerle tecrübelerini ve maliyet tasarrufları politikalarını katılımcılarla paylaştılar.


Printonomics’in basına yönelik bölümünde HP Ortadoğu, Akdeniz ve Afrika Görüntüleme ve Baskı Grubu Kurumsal Satış Müdürü Gökhan Nalbantoğlu “Çevreci baskı teknolojileri” konulu sunumunda baskı alanındaki çevreci yaklaşımlardan bahsetti ve bu konudaki HP çözümlerini tanıttı.


HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu Kurumsal Satış Müdürü Berrin Özselçuk ise “Kurumsal baskı yönetimindeki fırsatlar” başlıklı sunumunda doküman yönetimi konusunda şirketin sunduğu çözümleri örnekler eşliğinde anlattı.


HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu Laserjet Bölüm Müdürü Mustafa Kınık da 25. yılını kutlayan Laserjet teknolojisini tanıttı ve doküman yönetimi konusunda bilgiler verdi.