Genel 25 MART 2010 / 13:03

Başı bulutlara değen Legrand'ı tercih etti

Legrand'ın akıllı ev sistemleri "My Home", Türkiye'nin en yüksek binası olan İstanbul Sapphire'in tercihi oldu.

Legrand'ın akıllı ev sistemleri "My Home", Türkiye'nin en yüksek binası olan İstanbul Sapphire'in tercihi oldu.


BTicino ve Kiler Holding, İstanbul Sapphire projesinin, 185 dairesinde enerji tasarrufuna katkı sağlayan "My Home" akıllı ev sistemleriyle işbirliği yaptı.

Legrand'ın İstanbul Sapphire projesinde kullandığı ‘BTicino My Home' sistemiyle tek bir tuş; aydınlatma, sıcaklık kontrolü, müzik yayın sistemi, güvenlik, iletişim ve tasarruf gibi birçok özelliği, ihtiyaçlar ve tercihler doğrultusunda kullanıma sunuyor. BTicino ‘My Home' akıllı ev sistemi yeni bir kablolama ya da başka bir çalışma gerektirmeden, sadece konfigürasyondaki değişiklikler ile geliştirilebiliyor ve istenilen fonksiyonlar kolayca eklenebiliyor.

‘BTicino My Home' sisteminde sıcaklık kontrolü arzu edilen sıcaklık seviyesini koruyor. Sistem iklimlendirme ve enerji yönetimi ile kullanıcılara tasarruf imkanı sağlıyor. Kullanılmayan odaların ısısını kapatabiliyor. Bu sayede yüzde 30'a varan tasarruf sağlanıyor.

Aydınlatma kontrolü sayesinde ise atmosfere göre arzu edilen aydınlık seviyesini yakalamak çok kolay. Ayrıca, arzu ettiğiniz her an, her yerde müzik dinleme keyfini de sunan ‘My Home', her odada farklı müzik dinleme keyfini de kullanıcılara sunuyor.

BTicino'nun bünyesinde bulunan interkom sistemi ile iletişim sağlayan ‘My Home', bu sayede ses ve video interkom sistemleri ile bir bütün olarak çalışıyor.

Kişiye özel güvenlik sağlayan ‘Bticino My Home' akıllı ev sistemi hırsız alarm ünitesi, dedektörler, manyetik kontaklar ve sirenler ile komple ve profesyonel çözümler sunuyor. Teknik alarm sistemi ise gaz kaçağı, su baskını gibi tehlikeleri algılıyor. Bütün bunları internet ve cep telefonu sayesinde kullanıcıya haber veriyor ve uzaktan kontrol edilebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun