Genel 04 MART 2011 / 11:42

Başarsoft görme engelliler için navigasyon sistemi tasarladı

Başarsoft görme engellilere navigasyon tasarladı

Başarsoft Genel Müdürü Alim Küçükpehlivan, Başarsoft'un dünyada bu işi yapabilen birkaç şirketten biri olduğunu söylüyor.

Uzun yıllar ziyaretçi olarak geldikleri fuara bu yıl kendi stantlarıyla katıldıklarını söyleyen Küçükpehlivan, "Amaçlarımızdan biri geliştirdiğimiz görme engelliler için navigasyon sistemi olan Görengöz'ü tanıtmak. Bu üründe ilk müşterimiz Ulaştırma Bakanlığı olacak. Ürünün testleri yapıldı ve çalışıyor. Bunu bir cihaz üzerinde kullanışlı hale getirip son tüketiciye ulaştırmayı hedefliyoruz" diyor. Başarsoft olarak bunu dünyada yapabilen birkaç tane şirketten biri olduklarını söyleyen Küçükpehlivan, Avrupa'da ve diğer ülkelerde bu ürünü pazarlama şansı aradıklarını belirtiyor.Almanya'ya harita satıyorlarKüçükpehlivan, "Bir diğer şapkamız da harita üretimi konusunda Türkiye'deki faaliyetlerimizi yurtdışına pazarlamak. Almanya'da yaşayan Türkler de bu konuda iyi bir potansiyel. Türk ve Alman kullanıcılar Medion şirketi aracılığıyla bizim haritaları kullanmaya ve Alman pazarına sunmaya başladılar" diyor.Fuarda kendilerine gösterilen ilgiden ve İTO'nun organizasyonundan oldukça memnun kaldıklarını dile getiren Küçükpehlivan, "Bu yıl Türkiye'nin partner ülke olması nedeniyle fuarda değişik ülkelerden, değişik şirket ve profillerden epey bir Türk ziyaretçi var. Onlarla da kucaklaşmış olduk" sözleriyle görüşlerini paylaşıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun