Genel 18 ŞUBAT 2010 / 11:35

Bankalar kağıtsız ofislere dönüşüyor

Fujitsu'nun bankacılık sistemi için geliştirdiği tarayıcılar, kağıtsız ofislerdeki ihtiyaçları karşılıyor.

Fujitsu'nun bankacılık sistemi için geliştirdiği tarayıcılar, kağıtsız ofislerdeki ihtiyaçları karşılıyor.


"Paper Protection" özellikli Fujitsu tarayıcılar; çek, senet, kimlik, dekont gibi, şubelerin banka önü ve arkası tüm doküman işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlandı. E-B Group şirketlerinden DAS'in geliştirdiği Dağıtık Belge İşlem Platform yazılımı da tasarlanan donanımla entegre çalışıyor.

"Bankacılıkta kağıtsız ofis neye ihtiyaç duyar" sorusundan yola çıkılarak tasarlanan Fujitsu tarayıcılarda, görüntü iyileştirme kartı bulunuyor. fi-6800 model form tarayıcılar, 20 grama kadar hafif olan pelur kağıtları tarayabiliyor. Ayrıca 1 dakika içinde 240 kadar görüntü almaya olanak tanıyor. Fujitsu fi-6670 tarayıcılar ise en fazla 200 metrelik, sürekli form adı verilen belgeleri, bir bütün halinde tarama imkanı veriyor. Türkiye için geliştirilen fi-6130T çek tarayıcıları da ön ofis tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirirken, plastik kartları okuyabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun