Genel 22 HAZİRAN 2010 / 07:53

Banka kartlarına işkence bitiyor

VeriFone yeni POS terminalleriyle kartların yıpranmasını engelliyor.

VeriFone yeni POS terminalleriyle kartların yıpranmasını engelliyor.


Kartlarımızı kullanırken alışveriş yaptığımız yerdeki POS terminallerinde hızla geçirilen kartların hangisine uyumlu olduğu bulmaya çalışıldığını ya da "bunda olmuyor bir de diğerinde deneyelim" sözlerini pek sık duyarız. VeriFone VX Evolution Serisi'ne ait yeni POS terminalleri bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

VeriFone Türkiye iki yeni POS terminalini piyasaya sundu. Yeni cihazlar, yüksek hafıza kapasitesi sayesinde ortak POS yapısına uyumlu olarak tüm bankaların uygulamalarını bir arada çalıştırabiliyor. Ayrıca cihazlarda bütünleşik temassız kart okuyucu özelliği de bulunuyor.

Tanıtımı yapılan ürünlerden mobil POS terminali VX 680'de 3 buçuk inç renkli ve dokunmatik ekranıyla dikkat çekerken, artırılabilen 192 MB hafızasıyla çok daha fazla uygulama saklayabiliyor. ARM 11 işlemci bulunan cihaz sıvı dökülmelerine karşı da dayanıklı. Ayrıca kart yıpranmasını engelleyen yongasıyla, çipli kartlar yüz binlerce kez işlem yapabiliyor.

Diğer POS terminali ise VX 520 yüksek performans için tasarlanmış. Ethernet, Dial-up ve GPRS gibi farklı bağlantı seçenekleri bulunuyor. Ayrıca 160 MB'lık hafızası da istenildiğinde 500 MB'ye kadar artırılabiliyor. Masaüstü bir POS cihazı olmasına rağmen harici pil takılarak mobil kullanıma da kolayca geçebiliyor. Ayrıca VX 520 tek kablolu yapısıyla POS cihazlarının yarattığı kablo kirliliğinin de önüne geçiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun