Genel 31 MAYIS 2010 / 13:01

Bangladeş Facebook'u yasakladı

Sebep Hz. Muhammed karikatürlerinin siteye giriş yapması.

Sebep Hz. Muhammed karikatürlerinin siteye giriş yapması.


Bagladeş, bir Facebook kullanıcısının Hz. Muhammed'in karikatürlerini Bangladeş yöneticileriyle montajlayıp siteye eklemesinden ötürü Facebook erişimini yasakladı. Bununla birlikte yetkililer yasağın geçici olduğunu, ilgili içerikler siteden kaldırıldıktan sonra erişimin tekrar normale döneceğini bildirdiler.

Konuyla ilgili bir kişinin yakalanarak sorgulandığı ve devlet büyüklerine hakaretle toplumun huzurunu bozmaktan dolayı yargılanacağı belirtildi.

Tüm bu olanların üstüne Farmville oyununun yaratıcısı Zynga, Bangladeşli Facebook kullanıcılarının tarlada kalan ürünleri için bedava canlandırıcı dağıtsa ne güzel olur...

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun