Genel 14 EKİM 2010 / 10:55

Ballmer: "Apple sadece bir seçenek sunuyor"

Microsoft CEO'su Windows Phone 7 röportajında Apple'a verdi veriştirdi.

Microsoft CEO'su Windows Phone 7 röportajında Apple'a verdi veriştirdi.


Geçtiğimiz günlerde Microsoft mobil platformu Windows Phone 7'ı tanıttı. Yeni platform Android ve Apple ürünleriyle yarışmaya aday olarak piyasaya sürülüyor.

Konuyla ilgili CNET, Microsoft CEO'su Steve Ballmer'la bir röportaj gerçekleştirdi. Ballmer'a, Microsoft'un neden Windows Phone 7 iş ortaklarını donanımlarda yüksek sistem gereksinimi konusunda zorlandığı soruldu. Ardından bu hamlenin Microsoft'un seçeneklerini kısıtladığını vurguladı.

Ballmer'ın yanıtıysa belki de en büyük rakiplerinden biri olan Apple'a gönderme içeriyordu. Ballmer, "Bence iş ortaklarımıza Apple ile kıyaslandığında oldukça çok seçenek sunuyoruz. Apple dünyasında sadece bir seçenek bulunuyor" dedi.

"Tabletler asla PC'lerin yerini alamayacak"

Ayrıca Ballmer, olması gereken en düşük donanım talebinin marka değerini korumak için gerektiğini belirtti. Ballmer sözlerinin devamında, "Bu geliştiriciler için, kullanıcılar ve iş ortaklarımız için bir anlam içeriyor. Yüksek uyum ve kalitenin Windows Phone için ne denli önemli olduğunu gösteriyoruz."

Tablet bilgisayarların, kişisel bilgisayarların yerini alamayacağını tekrar eden Microsoft CEO'su, "Eğer birisi oturup bir röportaj yapmak istiyorsa, notlar alarak istediğini kesinlikle gerçekleştirebilir. Destek alamdan karşınızda duramıyor, yeterince büyük bir ekranı ve klavyesi bulunmuyor. Biz kesinlikle Apple'ın izlediği yoldan gitmeyerek, kendi yolumuzda devam edeceğiz" dedi.

Röportaj içinde Ballmer, iPad'in pil ömrü ve hızla yapabildiklerini değerlendirmesi istendiğinde cevap vermekten kaçındı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun