Genel 07 EKİM 2010 / 11:45

Bakırköy Belediyesi, farklı uygulamalarıyla CEBIT’te

Belediye, fuardaki standında belediye hizmetleri üzerine geliştirilen farklı uygulamaları paylaşıyor.

Belediye, fuardaki standında belediye hizmetleri üzerine geliştirilen farklı uygulamaları paylaşıyor.


Bakırköy Belediyesi “Vatandaş odaklı hizmetler ve şeffaf belediyecilik” sloganıyla geliştirdikleri belediyecilik projelerini CeBIT Bilişim Eurasia’da 6. salonda C07 nolu standında tanıtıyor. Başta 2005 yılında çalışmalarına başlanan Bakırköy Kentsel Otomasyon Sistemi (BAKOP) olmak üzere pek çok yeni çözümün tanıtıldığı Bakırköy Belediyesi standında, belediyenin yaşlı nüfus yapısına uygun olarak kentsel bilgi sistemi ile bütünleşik olarak çalışan yeni uygulamalar da tanıtılıyor. Belediyeye ait bir hasta otomasyon sistemi ve içerisinde yer alan hasta kayıt kabul ve laboratuar tetkik takibi gibi uygulamalar ve hayvan takip sistemi de tanıtılan bu yeni uygulamalar arasında yer alıyor.

Tanıtılan uygulamalar arasında yer alan laboratuar tetkik sistemi ile 110 bin kişiden oluşan Bakkart sahibinin ücretsiz olarak yararlandığı tetkik merkezlerinde hastaların tetkik sonuçları yapılan bütünleştirme ile merkezlere otomatik olarak işleniyor. Hayvanlar için geliştirilen projelerden biri olan hayvan takip sistemi ise kanunda öngörülen hayvanların kayıt altına alınması konusunda çözüm sunuyor. Veterinerlerle yapılan bir protokolle gerçekleştirilen sistemde, çipler ile hayvanlara uygulanan tüm tedavi ve aşılar takip ediliyor.

Kent otomasyon sisteminin alt yapısını oluşturduğu Bakırköy Belediyesi’nin geliştirdiği geniş kapsamlı çözümlerden biri olan BAKOP içinde yer alan Afet Yönetim Sistemi de, tanıtılan önemli projeler arasında yer alıyor. Kent bilgi sistemi bütünleştirmesi ve risk haritaları birleşimiyle olası afet durumunda etkilenecek insan sayısını gün saatleri ve yerlere göre ortaya koyan proje de, stantta tanıtılan önemli yerel yönetim projeleri arasında yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun