Genel 05 NİSAN 2012 / 10:11

Bahçeşehir Üniversitesi MIT'de merkez açtı

Bahçeşehir Üniversitesi MIT'de merkez açtı

Bahçeşehir Üniversitesi, özellikle mühendislik ve girişimcilik alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren MIT’de (Massachusetts Institute of Technology) açtığı Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi'yle birlikte teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve biyomedikal alanında çalışmalar yürütecek.Türkiye’nin Boston Başkonsolosu Murat Lutem, MIT Rektörü ve dekanlar, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel, Northeaestern Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Yaman Yener’in yanı sıra çok sayıda Türk ve ABD’li akademisyenin katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Türkiye’nin Boston Başkonsolosu Murat Lutem, Türkiye olarak son yıllarda daha cesur, daha atak ve daha güvenli hareket ettiklerini belirtirken, Bahçeşehir Üniversitesi'nin ABD’de Türkiye için mükemmel işler yaptığını vurguladı.

 

Konuyla ilgili konuşan Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Üniversitesi’nin Türkiye’de ve bölgesinde dinamik ve hızlı büyüyen yapısıyla bilinen üniversite olduğunu belirtti. Konuşmasına bu merkezi kurarken öğrencilerimizin ve öğretim üyelerimizin fikirlerini, araştırmalarını ve projelerini uluslararası bir seviyede sürdürebilmesini öngördüklerini belirterek devam eden Yücel, Harvard, Columbia, NYU, Stanford, Yale gibi prestijli üniversiteler ile yaptıkları farklı alanlardaki işbirliği ağını genişlettikleri bugünlerde, Bahçeşehir Üniversitesi MIT Teknoloji, İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi'nin de Bahçeşehir Üniversitesi ağına katılmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Sadece o bölgede bulunan Harvard, MIT, Northeastern gibi üniversitelerle tasarlanan programlardan faydalanmakla kalmayacaklarını, dünyanın farklı noktalarında anlaşmalı olunan kurumlarla da iletişim halinde olabilecek ve online programlarla araştırmalarını sürdürebileceklerini ifade eden Yücel, öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri'nin en prestijli üniversitelerine ev sahipliği yapan Massachusetts eyaletinde alanlarında araştırmalar yapabileceklerini, projelerini hayata geçirebileceklerini, derslerini takip edebileceklerini dile getirdi.
YORUMLAR
exec17@yahoo.com 22 TEMMUZ 2012 / 22:08 0 0
Anladığım kadarıyla, Bahçeşehir, MIT’nin karşısında bulunan fakat MIT’ye ait olmayan Cambridge Innovation Center’da bir ofis kiralamış. Bu girişimlerinden dolayı onları tabii ki kutluyorum. Ertesi gün Massachusetts eyaleti ticaret ve endüstri sektörüne hitap eden genel bir etkinliğe Bahçeşehir rektörü Sn. Prof. Dr. Enver Yücel katılmış. Orada MIT dahil bir çok üniversite yetkilileri ile görüşmüş olabilir.

Ancak, bundan “Bahçeşehir Üniversitesi MIT’de bir Merkez açtı ve bu Merkezin açılışına MIT Rektörü ve dekanları katıldı” mealinde haber yapmak olayı abartmak ve gerçeği tahrif oluyor. Çünkü öyle bir şey yok.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun