Genel 13 MAYIS 2010 / 13:29

Bağlan-yazdır HP yazıcılar piyasada

HP düzenlediği toplantı ile yeni yazıcılarını basına tanıttı.

HP düzenlediği toplantı ile yeni yazıcılarını basına tanıttı.


HP Türkiye Laser Yazıcılar Kategori Müdürü Aslıhan Erdoğu'nun yaptığı sunumdaki öne çıkan konular; akıllı yükleme sistemi, yazıcının çabuk ısınıp soğuyabilmesi ve tümleşik tonerdi.

Erdoğu, akıllı yükleme sistemi sayesinde yeni yazıcılarının, CD gibi herhangi bir araca ihtiyaç duymadan bilgisayarlara tanıtılabildiğini belirtti. Sadece bir USB kablosuyla bilgisayara bağlanan yazıcılardan hemen çıktı alınabiliyor.

Toplantıda yazıcıların öne çıkan özelliklerinden biri olarak ısıtıcı ünitesinde seramik bulunması gösterildi. Isıtıcıda bulunan seramik cihazın hemen ısınıp hemen soğumasını sağlıyor ve istenildiği çıktı alınmasının yanında enerji tasarrufu da sağlıyor. Yazıcıların enerji tasarrufu sağlayan bir başka özelliği ise, "auto on/off" sisteminin yer alması. Sistem, belli bir süre yazdırma işlemi yaptırılmadığında yazıcıyı kapatıyor, yazdır komutu verildiğinde yazıcı açılıp baskıyı gerçekleştiriyor.

Tüm yazıcılarda kullanılan tümleşik toner, yazıcının bir süre sonra değişmesi gereken tüm parçaları içerdiğinden sadece toner değiştirilerek yazıcının neredeyse yenilenmesini sağlıyor. Ayrıca tümleşik toner siyah bir kabın içinde bulunduğundan yazıcının içine mürekkep akmıyor.

Toplantıda tanıtılan ürünlerden tek fonksiyonlu siyah-beyaz yazıcılardan P1102standart bir yazıcı denebilir. Dakikada 18 sayfa basabilen yazıcının 150 sayfalık kağıt tepsisi bulunuyor. P1102w modelinde ise kablosuz bağlantı özelliği bulunuyor. Yine tek fonksiyonlu siyah-beyaz yazıcılardan P1566 dakikada 22 sayfa basabiliyor ve 250 sayfalık kağıt tepsisine sahip. Bu modelin biraz değişiği olan P1606dn modeli ise çift taraflı baskı yapabiliyor ve doğrudan ağ bağlantısına sahip.

Çok fonksiyonlu yazıcılarda ise iki model tanıtıldı. M1132MFP tarama, kopyalama ve yazdırma özelliklerine sahip ve tavsiye edilen satış fiyatı 189 dolar + KDV olacak. Diğer model M1212nf ise ağ bağlantısına sahip ve 249 dolar + KDV'den satışa sunuldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun