Genel 16 EKİM 2008 / 14:49

Avustralyalılar uçakta cep telefonu kullanmak istiyor

ACMA, Avustralya’daki cep telefonu engelleyicilerinin genel kullanımını yasaklayan bildiride değişiklik yapılmasını talep edecek.

ACMA, Avustralya’daki cep telefonu engelleyicilerinin genel kullanımını yasaklayan bildiride değişiklik yapılmasını talep edecek.


Avustralya İletişim ve Medya Kurumu (ACMA) Avustralya havayollarında yurtiçi ve uluslararası servislerde cep telefonu kullanımının serbestleşmesi için teklif sunacak. ACMA Yönetim Kurulu Başkanı Chris Chapman, uçuş içi cep telefonu hizmetinin mevcut telekomünikasyon servislerinden bağımsız olarak yapılandırılabileceğine dikkat çekti. 18 aydır süren denemeler, servis sağlayıcısı şirketler tarafından oldukça başarılı bulundu.


ACMA Avusturalya’daki cep telefonu engelleyicilerinin genel kullanımını yasaklayan bildiride değişiklik yapılması, böylelikle uçuş esnasında cep telefonu sistemleri tarafından kullanılan 'pico-cell' teknolojisine izin verilmesi için teklifte bulunacak. ACMA teklifle ilgili halktan destek bekliyor. ACMA’nın yazılı teklifi en geç 17 Kasım 2008 tarihine kadar yapması gerekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun