Genel 12 TEMMUZ 2010 / 13:41

Avrupa’nın en iyi 2. gençlik ajansı Youth Media oldu

European Youth Marketing Mind’da 12 ülke ile yarışan Youth Media oyların yüzde 20’sini alarak ikinci sıraya oturdu.

European Youth Marketing Mind’da 12 ülke ile yarışan Youth Media oyların yüzde 20’sini alarak ikinci sıraya oturdu.

İngiltere merkezli Youth Research Partners tarafından bu yıl ilk kez Avrupa bölgesinde düzenlenen yarışmaya 13 ülkeden 20 gençlik ajansı katıldı. Youth Media’yı Araştırma ve Danışmanlık Bölümü Yöneticisi Çiprut’un temsil ettiği yarışmada oylama online olarak yapıldı.

European Youth Marketing Minds ( Avrupa Gençlik Pazarlaması Uzmanları), yarışmacıları marka yöneticileri, gençlik pazarlama sektöründe çalışanlar, blogger'lar ve medya mensupları tarafından belirlendi. Bin 800 kişinin oy verdiği yarışmada amaç 1010 Euro Awards sloganına uygun olarak Avrupa’nın en iyi 10 gençlik ajansını fikir liderini seçmekti.

Yarışmaya Türkiye’den katılan tek dijital gençlik ajansı olan Youth Media youtholding’in Efes Pilsen için hazırladığı “Hayatı Doldur“ projesiyle katıldı. Youth Media ilk 10’a girdikten sonra Hollanda, Almanya, İspanya, İngiltere, Danimarka, Rusya, Fransa, İsveç, Ukrayna, Finlandiya, Norveç ve Belçika’dan gençlik ajanslarıyla yarıştı. Yaklaşık 3 yıldır devam eden projedeki başarısıyla ile oyların yüzde 20’sini alan Youth Media Avrupa’daki gençlik ajansları arasından sıyrılarak ikinci olmayı başardı.

Yarışmada Youth Media’yı temsil eden Joseph Çiprut, “Youth Media bu yarışmada aldığı başarılı sonuçla uzmanlığını bir kez daha kanıtladı” diye konuştu.