Genel 29 EYLÜL 2010 / 09:06

Avrupa Samsung Apps'e çabuk alıştı

Türkiye'nin de dahil olduğu 34 ülkede bir yılda 10 milyondan fazla uygulama indirildi.

Türkiye'nin de dahil olduğu 34 ülkede bir yılda 10 milyondan fazla uygulama indirildi.


2009 yılında, Apple'ın iTunes platformuna rakip olarak üretilen Samsung Apps, Avrupa'da beklediği başarıyı yakalamaya başladı. Samsung'tan yapılan açıklamaya göre, Avrupa'da 10 milyondan fazla uygulama indirildi.

Avrupa'da Türkiye'nin de içinde bulunduğu 34 ülkede kullanılan Samsung Apps'in en beğenilen üç uygulamasıysa; Need For Speed Shift, Magic Torch ve My Mirror oldu.

Need For Speed Shift malum bilgisayar oyununun telefona aktarılmış sürümü. Samsung Apps'de bulunan sürümde Londra, Chicago ve Dubai pistlerinde yarışılabiliyor. Magic Torch uygulaması cep telefonunu el fenerine dönüştürüyor. My Mirror uygulamasında da kullanıcılar kendilerini aynada görebiliyor, ayna üzerindeki görüntülerde oynamalar yapabiliyor.

Apple'ın akıllı telefon piyasasındaki başarısının zengin içerikle geldiğini söylemek yanlış olmaz. Samsung da bu çerçevede piyasadaki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun