Genel 24 KASIM 2008 / 15:00

Avrupa Komisyonu’ndan e-katılım ödülü

Avrupa e-Katılım (e-Inclusion) Ödülleri'nde Habitat için Gençlik Derneği, en iyi beş proje arasına girdi.

Avrupa e-Katılım (e-Inclusion) Ödülleri'nde Habitat için Gençlik Derneği, en iyi beş proje arasına girdi.

Habitat için Gençlik Derneği, Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen Avrupa e-Katılım (e-Inclusion) Ödülleri’nde 469 proje arasından kendi kategorisinde en iyi beş projeden biri seçilerek ödül aldı. Coğrafi Katılım kategorisinde “Türkiye’nin E-Dönüşüm Sürecine Gençliğin Etkin Katılımı” stratejisi ile en iyi 5 proje arasına giren Habitat için Gençlik Derneği “Türkiye’nin E-Dönüşüm Sürecine Gençliğin Etkin Katılımı” programı Bilişim Treni, Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor, Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak, Bilişimde Genç Hareket, Akdeniz Gençlik Teknoloji Kulübü ve Türkiye’de Gençlik Ağlarının Güçlendirilmesi gibi  projelerden oluşuyor. Daha fazla gencin bilgiye erişimini kolaylaştırmak ve karar alma mekanizmalarına katılımını güçlendirmek hedefiyle 2005 yılından bugüne sürdürülen projeler, Habitat için Gençlik Derneği tarafından, T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Devlet Demiryolları, UNDP, UNDP ICTDAR, Microsoft, Cisco Systems, Türkiye Vodafone Vakfı, Türkiye Bilişim Vakfı, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ayhan Şahenk Vakfı ortaklığında yürütülüyor.


Habitat için Gençlik Derneği, 1 Aralık 2008 tarihinde Avusturya’da düzenlenen e-Katılım Bakanlar Kurulu Gala Yemeği’nde ödülünü teslim alacak. Habitat için Gençlik Derneği Başkanı Sezai Hazır, ödül almalarıyla ilgili şunları söyledi: “Habitat için Gençlik Derneği olarak 2005 yılından bugüne Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerin etkin olarak Türkiye’nin e-dönüşüm sürecine katılımını güçlendirmeyi hedefledik. Bu strateji doğrultusunda, temel olarak Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Microsoft, Cisco Systems ve Türkiye Vodafone Vakfı ile geliştirdiğimiz ortaklıklar çerçevesinde farklı bilişim ve kalkınma odaklı projelerin gençlere ulaşmasını sağladık. Türkiye’nin 73 kentindeki gençlik meclisleri ve Ulusal Gençlik Parlamentosu ağı ile uyguladığımız projelerimiz, Türkiye’de genç gönüllülerin ve gençlik örgutlenmelerinin e-dönüşüme büyük katkısı olduğunun en önemli göstergesidir.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun