Genel 08 MAYIS 2009 / 07:57

Avrupa Birliği'nden internet erişimine destek

AB parlementosu, Avrupa genelindeki telekomünikasyon kuralları güncelleme tekliflerinin bir parçası olarak, internet erişimi ile ilgili önemli bir karar aldı.

AB parlementosu, Avrupa genelindeki telekomünikasyon kuralları güncelleme tekliflerinin bir parçası olarak, internet erişimi ile ilgili önemli bir karar aldı.Avrupa Birliği'ne göre, internet erişimi temel bir insan hakkı. Müzik ve film sektörünün, yanlış kullanıma kanıt sunmadan insanların bu hakkını elinden alması kabul edilemez. AB parlementosu, Fransa'nın film ve müziklerin yasadışı kopyalarını indirmekle suçlanan kişilerin internet erişimini kesmesine izin verebilen Avrupa Birliği hükümetlerinin bu kararını, 57 red 407 kabul oyu ile reddetti. AP'nin haberine göre kanun koyucular "adli otoritelerin hükmü olmaksızın kullanıcıların temel hak ve özgürlüklerine hiçbir kısıtlama getirilemez" şeklindeki eski bir talebi yeniden yürürlüğe koydu.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun