Genel 28 NİSAN 2015 / 15:15

Avrasya Geniş Bant Zirvesi sona erdi

Bilgi ve iletişim teknolojisi markası Huawei, Belarus Bilgi ve İletişim Bakanlığı ile birlikte “Avrasya Ultra Geniş Bant” Zirvesi’ni Minsk’te gerçekleştirdi. Orta Asya ve Kafkasya ülkeleri kamu ve sektör yetkililerinin de katılımıyla Huawei’nin yeni nesil bilişim teknolojilerinin tanıtıldığı “Avrasya Ultra Geniş Bant” Zirvesi, Bejing Otel’de düzenlendi.Huawei, zirvede ultra geniş bant teknolojisindeki deneyimlerini, yenilikçi ağ sistemlerini, bilgi teknolojileri alanındaki stratejik planlamalarını ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Huawei’nin sunduğu, geniş bant ağ sistemleri, Avrasya’nın global FTTH gelişim trendi, bilgi teknolojilerindeki gelişim, ulusal geniş bant ağları, sabit ağların modernleştirilmesi, taşıyıcı ağlarındaki deneyimin geliştirilmesi ve SDN için yeni nesil IP mimarlığı gibi iş modelleri açısından büyük önem taşıyor.Tüm bu başlıklar, Avrasya Ultra Geniş Bant Zirvesi katılımcıları tarafından organizasyon çerçevesinde detaylı olarak ele alındı.

Bilgi teknolojileri endüstrisinin, ekonomik büyüme için en önemli etkenlerden biri olduğunu ifade eden, Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölge Başkanı Jeffery Liu; Orta Asya ülkelerinde bilgi teknolojileri altyapısını büyütmek için ortamın hazır olduğunu, yakın gelecekte, Orta Asya ülkelerinin ve Telekom operatörlerinin, bilişim alanındaki gelişmelerini desteklemek ve toplumsal yaşamı iletişimle zenginleştirmek istediklerini ifade etti. Güçlü bir bilişim altyapısı, hükümet, düzenleyici kurumlar, operatörler ve üreticilerle birlikte başarıya ulaşılacağını ifade eden Liu, kurumsal çözümler, telekomünikasyon altyapısı ve cihaz ürün guruplarında 11 ülkede başarılı projelere imza attıklarının altını çizdi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun