Genel 26 HAZİRAN 2009 / 09:49

Avira Microsoft Windows 7 için hazır

Avira’nın dokuzuncu jenerasyon güvenlik araçları Microsoft Windows 7 desteği sunuyor.

Avira’nın dokuzuncu jenerasyon güvenlik araçları Microsoft Windows 7 desteği sunuyor.


Avira, test aşaması süren yeni işletim sistemini baz alarak kurumsal ve bireysel çözümlerini geliştirdiğini açıkladı. Bu paralelde Avira AntiVir Premium 9 dahil, Avira ürünleri 2009 sonunda çıkacak olacak yeni işletim sistemi Windows 7 ile uyumlu hale getirildi.Yeni işletim sistemi ağdaki iletişim ve veri transferini basitleştirecek geniş çaplı işlevlere sahip. Bu nedenle Avira daha büyük güvenlik tedbirleri öneriyor.


Avira’nın CTO’su Stefan Schiffert yeni işletim sistemi ile ilgili olarak: “Windows 7 Windows Vista’ya göre daha az güvenlik işlevine sahip, işletim sistemi için standart ve yeni uygulamalar güvenliği gerçek bir ihtiyaç yapıyor. Tehditlere karşı etkin bir koruma sağlamak için iyi, hızlı ve güvenilir bir virüs tarayıcı kullanmak gerekiyor”dedi.


Şirketten yapılan açıklamaya göre kullanıcı dostu özellikler güvenlik açığı oluşturuyor. Microsoft Windows 7’deki yeni uygulamaların sistemi doğrudan korunmasız bırakmamasına rağmen, eğer tehditler dikkatli davranırlarsa, sisteme çok daha kolayca girmeleri gibi daha büyük bir risk söz konusu. Windows 7’deki başka bir boşluğun ise Windows Explorer’da veya dosya açılımları için standart diyaloglarda, dosya uzantılarının görünümüne sahip olmaktan kullanıcıyı alıkoyması olduğu bildirildi. Bu saldırganlar için durumu kolaylaştırıyor. Çünkü eğer kullanıcı dosya uzantısını göremezse, enfekte olmuş bir dosyayı açıyor.


Avira etkin ağ kullanımı için kullanışlı uygulama araçlarıyla Windows 7 altında kapsamlı koruma sunuyor. Eğer kullanıcı hatası veya ustaca yapılmış siber suçlular tarafından enfekte olmuş veri sisteme ulaşırsa, Avira’nın tespit motoru dosyanın açılmasını engelliyor, siliyor ve virüsün yayılmasını engelliyor. Sistem için enfekte olmayı olanaksız hale getiriyor. Avira’nın bir önceki sürümünü kullananlar, Windows 7 altında maksimum korumaya sahip olmak için lisans süreleri dahilinde, ücretsiz olarak versiyon 9’a geçiş yapabiliyor. www.antivir.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun