Genel 01 ARALIK 2010 / 11:58

Avea ve Microsoft KOBİ'lerin ofisini cebe indiriyor

Avea ve Microsoft Türkiye, KOBİ'ler için iletişim konulu yepyeni bir projeye imza atıyor.

Avea ve Microsoft Türkiye, KOBİ'ler için iletişim konulu yepyeni bir projeye imza atıyor.

Avea ve Microsoft Türkiye, KOBİ'lerin bilişim teknolojilerinden daha fazla yararlanmalarını sağlayacak yepyeni bir projeye imza attıklarını duyurdular. Avea - Microsoft Türkiye işbirliğinde geliştirilen yeni proje kapsamında KOBİ'ler, Microsoft Exchange ve Outlook ile gerek web, gerekse mobil erişim üzerinden posta hizmetine, Office Communicator, Live Meeting gibi çözümlere başlangıç yatırımı yapmaya gerek olmaksızın erişebilecekler.

Böylece KOBİ'ler, başlangıç yatırımı yapmadan profesyonel ofis deneyimini mobil olarak yaşama imkanı bulacak.

KOBİ'lerin bilişim teknolojilerinden daha fazla yararlanmalarını sağlayacak projede Microsoft Hosted E-Mail servisiyle müşteriler gerek web, gerekse mobil üzerinden mail hizmetine, Exchange ve Outlook'un yanı sıra önümüzdeki dönemde kullanıma sunulacak olan birleşik iletişim çözümü Office Communicator ile çalışma platformu Sharepoint ve web konferansı çözümü Live Meeting gibi pek çok hizmete erişebilecekler.

KOBİ'lerin yeni e-adresi aveamail.com

Üç temel kategori halinde hizmete sunulacak servisle KOBİ'ler, yüksek standartlarda kurumsal posta hizmetini almanın kolaylığını Avea - Microsoft işbirliğiyle yaşayacaklar.

Şirketler aveamail.com veya yeni tanımladıkları dört farklı e-posta adresini tek bir yerden takip ederek, Microsoft Exchange 2010 teknolojisi ve güvencesiyle yönetebilecekler. Üstelik bu servise activesync yazılımı olan her mobil cihazdan erişim sağlamak mümkün olacak.

Projenin basın toplantısında yaptığı konuşmada KOBİ'lerin ayakta kalabilmeleri, büyümeleri ve dünyaya açılmaları için teknolojiden daha yoğun ve etkin yararlanmalarının artık bir şart haline geldiğini belirten Avea CEO'su Erkan Akdemir, "Bugün KOBİ'lerimizin sadece yüzde 15'inin bilişim teknolojilerinden faydalandığını, ve ne yazık ki yarısından fazlasının e-posta adresi bile olmadığını biliyoruz. Bu da KOBİ'lerimizi teknolojinin faydaları ile tanıştırmanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Avea olarak Aveaİş çatısı altında topladığımız katma değerli ürün ve hizmetlerimizle, verimlilik sağlayan çözümlerimizle KOBİ'lerimizin bilişim teknolojilerinden daha fazla yararlanmalarını sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

"Bilgi toplumuna dönüşümün sorumluluğuyla hareket ettik"

Akdemir, sözlerini şöyle sürdürdü; "Microsoft işbirliğinde Türkiye için bir ilk niteliğinde olan yepyeni bir projeye imza atıyoruz. Bu servis güvenlik, kurum itibarı, marka bilinirliği gibi kurumsal bir posta hizmeti almanın tüm avantajlarını KOBİ'lere sunacak. Türkiye'nin çarklarını döndüren KOBİ'lerimiz için hizmete sunduğumuz bu proje, Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine, ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkı anlamında bize düşen sorumluluğu yerine getirme adımlarımızdan biridir. Avea olarak bilişim teknolojilerinin iş dünyasına entegrasyonunu sağlayan ürün, hizmet ve çözümler geliştirmeye devam edeceğiz."

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen de yaptığı konuşmada, "Microsoft Türkiye olarak ülkemizdeki 1,8 milyonu aşkın KOBİ'nin verimlilik ve maliyetler ekseninde teknoloji ihtiyaçlarını yakından takip ediyoruz. Avea ile birlikte hayata geçirdiğimiz bu çözüm KOBİ'lerimizin e-posta iletişimine dair ihtiyaçlarını bir paket halinde, tüm bileşenleriyle karşılıyor. Microsoft Türkiye olarak KOBİ'lerimizin rekabette fark yaratma ve büyümeye odaklanma arzularını destekliyor, verimlilik ve üretkenlik artışlarına kayda değer katkılarda bulunuyoruz. Rekabetçi KOBİ'lerimizin yenilikçi yazılımlarımıza en uygun koşullarda erişimini sağlamak için AVEA gibi pazarın fark yaratan aktörleriyle beraber hareket etmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun