Genel 09 MART 2009 / 12:07

Avea Turkcell’e dava açtı!

Avea, “Her Yöne Sınırsız” tarifesi konusunda geçen hafta yaşanan gelişmelerin ardından Turkcell’e dava açtığını duyurdu.

Avea, “Her Yöne Sınırsız” tarifesi konusunda geçen hafta yaşanan gelişmelerin ardından Turkcell’e dava açtığını duyurdu.


Avea tarafından konuyla ilgili olarak basınla paylaşılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “5 Şubat 2009 tarihinde lansmanını yaptığımız “Her Yöne Sınırsız” tarifesi; kamuoyunda büyük ilgi ve takdirle karşılanmış, cep telefonu aboneleri yoğun bir şekilde Avea’yı tercih etmeye başlamışlardır.Ancak hizmetin verildiği süreç içinde, Turkcell, kanundan kaynaklanan arabağlantı yükümlülüğünü ilgili mevzuata aykırı olarak, gereği gibi yerine getirmemenin yanı sıra şirketimizin kurumsal kimliğini ve itibarını kamuoyu nezdinde zedeleyici açıklamalarda  bulunarak, şirketimizin ağır ve haksız zararlara uğramasına sebebiyet vermiştir. Turkcell’in kanuna ve ilgili mevzuata aykırı haksız rekabet teşkil eden bu fiillerinin önlenmesi ve kaldırılması için şirketimiz maruz kaldığı her türlü maddi  ve manevi zararları karşılamak amacıyla dava açmıştır.Bilginize sunarız.Saygılarımızla,Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun