Genel 07 TEMMUZ 2010 / 10:53

Avea ile yıldızlar bir kez daha yeryüzüne taşınıyor

Geleneksel "Avea Açıkhava Konserleri 2010", 6. yılında 6 konsere ev sahipliği yapacak.

Geleneksel "Avea Açıkhava Konserleri 2010", 6. yılında 6 konsere ev sahipliği yapacak.


Avea ve Dünya Müzik ortaklığıyla düzenlenen ve bu yıl altıncısı gerçekleşecek olan "AVEA Harbiye Açıkhava Konserleri 2010", 17 - 23 Temmuz tarihleri arasında 6 konsere ev sahipliği yapacak. Bu yıl geleneksel hale gelen Avea Açıkhava Konserleri ayrıca Anadolu'nun yazlık beldelerine de taşınıyor.

Müzik direktörlüğünü Candan Erçetin'in üstlendiği "AVEA Harbiye Açıkhava Konserleri 2010" projesi kapsamında 17, 18 ve 20 Temmuz tarihlerinde Candan Erçetin'le başlayacak olan konserler, 40. yılını kutlayan Bülent Ortaçgil (21 Temmuz), Neşet Ertaş (22 Temmuz) ve Gripin ile Hayko Cepkin (23 Temmuz) konserleriyle devam edecek.

"Müzik müşterilerimizle ortak paydamız"

Konuyla ilgili düzenlene basın toplantısında konuşan Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kaplan, "Müzik, hayata kattığı değer açısından bizim için çok önemli ve müşterilerimizle buluştuğumuz ortak paydalardan birini oluşturuyor. Biz müziği evrensel tek dil olarak kabul ediyoruz. 5 yıldır İstanbulluların yaz gecelerine renk katan AVEA Harbiye Açık Hava Konserleri, bu evrensel dili yaymak ve yaşatmak adına sahiplenmemizin en güzel örneklerinden biri. Bu yıl geleneksel hale gelen bu konserler dizisinin altıncısının keyfini hep birlikte yaşayacağız. Türkiye'nin ve dünyanın önemli sanatçılarını müzikseverlerle buluşturan bu proje bir markaya dönüştü, müzikseverlerin merakla beklediği bir etkinlik dizisi durumuna geldi. Bu yıl müzik alanındaki engin deneyimi ile Sayın Candan Erçetin'in projemizin müzik direktörlüğünü üstlenmesi bizleri ayrıca heyecanlandırıyor" dedi.

Avea'lılara biletler yüzde 20 indirimli

Son 5 yılda toplam 58 konser düzenlendiklerini, 245.000 müziksevere ulaştıklarını, 2009 yılında düzenlenen konserler dizisinde en yüksek izleyici sayısına ulaşarak yaklaşık 65.000 izleyiciyle buluştuklarını belirten Kaplan, "Bu yıl bizim için ayrı bir önem taşıyor. Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasına giren Açıkhava Konserleri'ni bu yıl Anadolu'nun yazlık beldelerine de taşıyacağız. Sayın Candan Erçetin, 23 Temmuz tarihinden itibaren Altınoluk, Çeşme, Bodrum, Denizli, Antalya ve Bursa Açıkhava tiyatrolarında hayranlarıyla buluşacak. Avealılar konserler için biletlerini yüzde 20 indirimli alacaklar. Ayrıca çekilişle de davetiye kazanma şansı sunacağız" dedi.

Türkiye'nin müzik geleneği genç kuşaklarla bütünleşiyor

Toplantıya katılan projenin müzik direktörü Candan Erçetin de şunları aktardı: "Avea Harbiye Açık Hava Konserleri, bu yıl hem yıllarını müziğe vermiş ustalara, hem Türkiye'nin bağrına bastığı ozanlara, hem de genç kuşakların sevdiği isimlere şans tanıyarak, Türk müziğinde köprüler kuruyor. Avea sayesinde hedefimiz, konser mekanlarını salt ticari ortamlar olmaktan uzaklaştırıp özlenen ve beklenen isimleri de sahneye taşımak ve Avea'nın müziğe yaptığı katkılar ile müzikseverlere günün ekonomik ağırlığını daha az hissettirmek."

Usta isimler konserde sürprizlerle yer alacak

Bu yıl 17 - 23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinliğin açılış konseri, aynı zamanda projenin müzik direktörlüğünü üstlenen Candan Erçetin ile gerçekleşecek. Sanatçı 17,18 ve 20 Temmuz geceleri geniş repertuarı ve sahne performansıyla Harbiye Açık Hava'da sevenleriyle buluşacak.

21 Temmuz gecesi ise bu yıl sanat hayatının 40. yılını kutlayan Bülent Ortaçgil ve bu mutluluğu birlikte paylaştığı sanatçı dostları, müzikseverlere unutulmayacak bir gece yaşatacak. Bülent Ortaçgil'in 40. sanat yılının kutlanacağı gecede sanatçı dostları Akın Eldes/Serhat Ersöz, Birsen Tezer, Bulutsuzluk Özlemi, Candan Erçetin, Erkan Oğur, Ezginin Günlüğü, Feridun Düzağaç, Fuat Güner, Gürol Ağırbaş, Grup Gündoğarken, Jehan Barbur, Levent Yüksel,Mirkelam, Mor ve Ötesi, Pinhani, Yaşar ile Zuhal Olcay Ortaçgil'e sahnede eşlik edecek.

22 Temmuz'da ise bir saz, söz ve ses ustası Neşet Ertaş, Açık Hava'nın büyülü atmosferinde türküleriyle müzikseverlere alışılmışın dışında bir deneyim yaşatacak.

AVEA Harbiye Açıkhava Konserleri'nin kapanış konseri ise 23 Temmuz akşamı sıra dışı tarzı ve müziği ile dikkat çeken Hayko Cepkin ile Türkiye'de rock müziğinin başarılı performans gruplarından Gripin ile gerçekleşecek.

AVEA Harbiye Açıkhava Konserleri/Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi Programı

Candan Erçetin17 -18 -20 Temmuz Saat 21.00'da başlayacak olan konserin bilet fiyatları: 40 TL ile 90 TL arasında biletix'ten satışa sunuldu.

Bülent Ortaçgil 21 Temmuz Çarşamba Saat: 21.00'da başlayacak konserin bilet fiyatları: 40 TL ile 80 TL arasında biletix'ten satışa sunuldu.

Neşet Ertaş22 Temmuz Perşembe Saat:21.00'da başlayacak konserin bilet fiyatları: 30 TL ile 70 TL arasında biletix'ten satışa sunuldu.

Gripin & Hayko Cepkin23 Temmuz Cuma Saat:21.00'da başlayacak konserin bilet fiyatları: 20 TL ile 40TL arasında biletix'ten satışa sunuldu.

Detaylı bilgi için www.avea.com.tr/aveakonserleri ve www.biletix.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun