Genel 17 MART 2010 / 08:39

Avea'dan sonra Vodafone da TL devrini başlatıyor

Vodafone, 1 Nisan'dan itibaren yürürlüğe girecek olan Türk Lirası bazlı fiyatlandırma çalışmalarını tamamladı.

Vodafone, 1 Nisan'dan itibaren yürürlüğe girecek olan Türk Lirası bazlı fiyatlandırma çalışmalarını tamamladı.


Vodafone Türkiye, kontör-para birimi değişimini Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) belirlediği yasal tarih olan 1 Nisan itibariyle uygulamaya alacak. Hizmete girecek olan yeni sistem sayesinde kontör yerine TL cinsinden yükleme gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt, "Kuruş sisteminde harcamalar çok daha anlaşılır hale geleceği için TL sistemine geçiş sonrası tüketiciler Vodafone'un sunduğu avantajları çok daha net görebilecek. Yeni sistemin hayata geçmesiyle birlikte yakaladığımız ivme ve yükselişimizi devam ettirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Öğüt, kontör sisteminden liraya geçişin abonelerinin kullanım alışkanlıklarını etkilemeyeceğini, hatlarındaki kontörlerin ödedikleri birim fiyat üzerinden TL'ye dönüştürüleceğini de sözlerine ekledi.

1 Nisan'dan itibaren faaliyete alınacak olan yeni sistem, eski sistemde yapılan görüşmelerin örneğin "X" dakikası "Y" kontör üzerinden ücretlendirildiği gibi, "X" dakikası "Y" kuruş şeklinde ücretlendirilecek. Vodafone Türkiye aboneleri tıpkı kontör sisteminde olduğu gibi hatlarındaki bakiyeyi rahatlıkla sorgulayarak öğrenebilecekler. Satışta olan kontör kartların geçerliliğini koruyacağı yeni sistemde bu kartları satın alan abonelerin yüklemeleri hatlarına TL olarak yansıyacak ve herhangi bir kayba uğramayacaklar.