Genel 17 MART 2010 / 08:39

Avea'dan sonra Vodafone da TL devrini başlatıyor

Vodafone, 1 Nisan'dan itibaren yürürlüğe girecek olan Türk Lirası bazlı fiyatlandırma çalışmalarını tamamladı.

Vodafone, 1 Nisan'dan itibaren yürürlüğe girecek olan Türk Lirası bazlı fiyatlandırma çalışmalarını tamamladı.


Vodafone Türkiye, kontör-para birimi değişimini Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) belirlediği yasal tarih olan 1 Nisan itibariyle uygulamaya alacak. Hizmete girecek olan yeni sistem sayesinde kontör yerine TL cinsinden yükleme gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt, "Kuruş sisteminde harcamalar çok daha anlaşılır hale geleceği için TL sistemine geçiş sonrası tüketiciler Vodafone'un sunduğu avantajları çok daha net görebilecek. Yeni sistemin hayata geçmesiyle birlikte yakaladığımız ivme ve yükselişimizi devam ettirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Öğüt, kontör sisteminden liraya geçişin abonelerinin kullanım alışkanlıklarını etkilemeyeceğini, hatlarındaki kontörlerin ödedikleri birim fiyat üzerinden TL'ye dönüştürüleceğini de sözlerine ekledi.

1 Nisan'dan itibaren faaliyete alınacak olan yeni sistem, eski sistemde yapılan görüşmelerin örneğin "X" dakikası "Y" kontör üzerinden ücretlendirildiği gibi, "X" dakikası "Y" kuruş şeklinde ücretlendirilecek. Vodafone Türkiye aboneleri tıpkı kontör sisteminde olduğu gibi hatlarındaki bakiyeyi rahatlıkla sorgulayarak öğrenebilecekler. Satışta olan kontör kartların geçerliliğini koruyacağı yeni sistemde bu kartları satın alan abonelerin yüklemeleri hatlarına TL olarak yansıyacak ve herhangi bir kayba uğramayacaklar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun