Genel 07 NİSAN 2009 / 07:20

Avea'dan 3G altyapı anlaşması

Avea, 3G hizmet altyapısını sağlamak üzere Ericsson, Huawei ve ZTE şirketlerini seçti.

Avea, 3G hizmet altyapısını sağlamak üzere Ericsson, Huawei ve ZTE şirketlerini seçti.


Konuyla ilgili açıklama yapan Avea CEO'su Cüneyt Türktan, "3G altyapısını sağlamak üzere dünyanın üç teknoloji lideri firması ile anlaşma imzaladık. Marmara ve Ege Bölgeleri'nde Ericsson, Orta Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'nde Huawei, Doğu, Güney Doğu ve Kuzey Bölgeleri'nde ise ZTE firması 3G alt yapısını kuracak. Yatırımların içeriğinde 3G teknik yatırımları, 3G yönetim ve denetim sistemleri, 3G yedek parça yönetimi, 3G eğitim ve profesyonel destekleri gibi birçok kalem bulunuyor. Avea olarak 3G teknolojisinin başlamasıyla hem altyapımızla hem sunacağımız yenilikçi ürün ve hizmetlerle fark yaratacağız" dedi.


Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Ericsson Türkiye Genel Müdürü Anders Lindblad, Avea tarafından tercih edilmenin gurur verici olduğunu belirterek şunları söyledi: "Yüksek stratejik öneme sahip bu anlaşma, hem Avea ile olan uzun soluklu işbirliğimizi güçlendirdi hem de Ericsson'un HSPA ve mobil dağıtım şebeke hizmetlerinde küresel lider olduğunun altını bir kez daha çizdi. Avea müşterilerine yüksek hızlı mobil genişbant hizmetlerini ulaştırmayı sağlamak için yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz."


Huawei Türkiye Ülke Genel Müdürü Tang Qi Bing ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Huawei olarak müşteri merkezli yeniliklere yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor, müşterilerimize potansiyellerini hayata geçirmelerini sağlayacak alternatif çözüm ve teknolojiler sunmak için çalışıyoruz. Mobil iletişim teknolojileri alanında dünya çapında başarılara imza atarak kendini defalarca kanıtlayan Huawei'nin Avea'ya iş ortağı olarak destek vermesinden büyük mutluluk duyuyoruz."


ZTE Türkiye Genel Müdürü Clara Zhou ise yaptığı açıklamada, "ZTE'nin Avea tarafından seçilmiş olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Kuracağımız 3G- HSPA altyapısı ile Avea'nın sunacağı yenilikçi ürün ve hizmetlere en ileri teknoloji ve kapasite imkanı sağlayacağız" dedi.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun