Genel 25 OCAK 2011 / 16:28

Avea: "Biz sadece bir telefondan değil her telefondan ödeme alıyoruz"

Bugün VISA, Yapı Kredi ve Turkcell'in duyurduğu temassız ödeme sisteminin ardından Avea'dan hatırlatma geldi. Avea gönderdiği bültende özetle şöyle diyor: "Biz o işi her telefondan yapıyoruz, hem de tam 2 aydır!"

Avea'nın teknolojisi, iPhone altına eklenen bir aksesuardan öte doğrudan SIM kart üzerinde yer alıyor. NFC özellikli SIM kartın tüm cep telefonlarıyla uyumlu oluşu sayesinde sadece iPhone'u değil, herhangi bir cep telefonunu mobil ödeme platformuna dönüştürmek mümkün hale geliyor.Avea'nın konuya ilgili gönderdiği bülten şöyle:Bonuslu Avea ile Dolu Dolu İki AyKısa mesafede cihazların birbiriyle iletişim kurmasını sağlayan NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisinin dünyadaki ilk, telefon bağımsız, , banka ve kredi kartı servisi olan BonusluAvea, yalnızca tek bir telefon modelini değil, kullanımdaki telefonların tamamına yakını tarafından desteklenmektedir. BonusluAvealılar istediği model cep telefonu üzerinden iki aydır hem doya doya alışveriş yapıyor; hem de doya doya konuşuyor.BonusluAvea için müşterilerin yetkili Avea bayilerinden NFC SIM kartlarını temin etmeleri yeterli oluyor. Bu yeni teknoloji, birçok cihazla uyumlu olması nedeniyle yeni bir telefon satın almaya gerek kalmadan kullanılabiliyor. Telefona AVEA NFC SIM Kart yerleştirildikten sonra ise Bonus, Shop&Miles ve Paracard müşterilerin tercihine göre tanımlanabiliyor.Ayrıca alışveriş yaparken kart seçimi özgürlüğü de bulunuyor. Garanti Bankası müşterisi olmayan Avealılar için, BonusluAvea içinde bir ön ödemeli banka kartı da yer alıyor. Üstelik BonusluAvea’ya şimdi sahip olanlar, ön ödemeli banka kartlarına yüklü 25 TL bonus ve her yöne 100 dk kazanıyorlar.Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kaplan, mobil teknolojilerdeki ilkleri gerçekleştirmenin ve müşterilerinin hayatına değer katmanın ilk günden bu yana Avea’nın ana hedeflerinden biri olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Avea olarak, ‘Teknoloji hayal gücünün emrinde olacak’ dedik; NFC tabanlı temassız ödeme teknolojisini Garanti Ödeme Sistemleri işbirliğinde dünyada ilk biz gerçekleştirdik. Geliştirdiğimiz projelerde önceliğimiz, kullanım kolaylığı ve erişilebilirlik. Bu nedenle projelerimizi herkesin kullanımına açık, sınırlamaları olmayacak şekilde geliştiriyoruz. Avea Mobil Cüzdan içerisinde yer alan BonusluAvea ile ödeme sistemlerinde yeni bir dönemi başlatmakla kalmadık; bu hizmeti tüm cep telefonu sahiplerinin kullanımına sunduk. Yakın zamanda müşterilerimizin hatta tüm vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak başka yenilikçi uygulamaları da sektörümüze kazandıracağız.”Her iki operatörün ortaya koyduğu çözümler konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Cep telefonuyla ödeme sizin tercih edebileceğiniz bir ödeme şekli mi?

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun