Genel 10 MAYIS 2010 / 11:33

Avea Adalet Bakanlığı'na destek oluyor

Hakkında mahkemelerce yakalama kararı verilen kişiler cep telefonundan sorgulanabilecek.

Hakkında mahkemelerce yakalama kararı verilen kişiler cep telefonundan sorgulanabilecek.


Avea, Adalet Bakanlığı'nın Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) kapsamında güvenlik kuvvetlerine yönelik hazırladığı özel bir hizmetine önemli bir destek sağladı.

Adalet Bakanlığı tarafından geliştirilen UYAP projesi kapsamında, güvenlik güçlerine sunulan uygulama ile JAVA uyumlu cep telefonları üzerinden, hakkında mahkemelerce yakalama ve tutuklama kararı verilen kişilerin sorgulanabilmesi hedefleniyor.

Gerçekleştirilen işbirliği sayesinde özel bir cihaza gerek duymadan sorgulamalar yapılabilecek. Bu sayede bu sistemi kullanabilen güvenlik güçleri personel sayısı da artacak. Spexco tarafından geliştirilen ve tüm fonksiyonları Avea tarafından desteklenen bu uygulama ile güvenlik kuvvetlerinin suçlu takibindeki gücüne de katkı sağlanması hedefleniyor.

UYAP projesi kapsamında Avea üzerinden ilgili personellere özel olarak tanımlanan uygulama, sadece izin verilen cihaz, SIM kart ve bir kullanıcı hesabıyla kullanılabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun