Genel 17 EYLÜL 2009 / 08:52

Avaya Nortel Kurumsal Çözümler'i Satın Aldı

Avaya bugün Nortel Kurumsal Çözümler şirketini 900 milyon ABD doları karşılığında satın aldığını duyurdu.

Avaya bugün Nortel Kurumsal Çözümler şirketini 900 milyon ABD doları karşılığında satın aldığını duyurdu.


Avaya ayrıca Nortel Kurumsal Çözümler şirketi çalışanlarının işlerini koruyabilmeleri için kullanılacak 15 milyon dolarlık ek bir kaynak da ayıracak.

Bugün yapılan duyuru, ihalenin tamamlanmasını takiben gerçekleşti. Satın alma Kanada ve Birleşik Devletler'de yürütülecek mahkeme işlemleri ve gerekli hukuki onayların ardından geçerli olacak.

Avaya'nın Başkan ve CEO'su Kevin Kennedy, "Bu başarılı ihale bizi, Nortel'i ve onun kanal, ürün portföyü, araştırma ve geliştirme ve uluslararası varlığını Avaya'ya katmaya bir adım daha yaklaştırıyor." diye konuştu. Kennedy sözlerine "Bu satın almanın her iki kuruluşun da müşterilerine, çalışanlarına ve ortaklarına bir değer kattığına inanıyor, başarıyla tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz." şeklinde devam etti.

www.avaya.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun