Genel 25 ŞUBAT 2010 / 07:12

AT&T, 4. nesilde Alcatel-Lucent'e güvendi

Alcatel-Lucent, AT&T'nin LTE ve Radyo Erişim Ağı tedarikçilerinden biri oldu.

Alcatel-Lucent, AT&T'nin LTE ve Radyo Erişim Ağı tedarikçilerinden biri oldu.


AT&T, LTE mobil genişbant teknolojisi kullanımı için seçtiği donanım tedarikçileri arasına Alcatel-Lucent'i de ekledi. Tedarikçi seçimi, LTE teknolojileri çerçevesinde bu yıl başlatılması planlanan saha denemelerinin ve 2011 için planlanan ticari kullanımın önünü açıyor.

Alcatel-Lucent ayrıca, AT&T'nin yeni Radyo Erişim Ağı'nın iki tedarikçisinden biri oldu. Bir yıldan daha uzun süreyi kapsayan sözleşme, LTE hizmeti sunmak için gereken radyo erişim ağını kapsıyor.

Alcatel-Lucent, mevcut AT&T 3G ağının donanımını tedarik ediyor. Sözleşme uyarınca, bu yıldan itibaren AT&T'ye sunulan 3G donanımı LTE'ye kolay ve sorunsuzca dönüştürülüyor ve bu sayede AT&T'nin mevcut donanım ve yazılımı yükseltip yeni nesil teknolojilere geçerken, yeni donanım yükleme gereksinimini minimuma indiriyor.

Alcatel-Lucent Türkiye/Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Kançal konu hakkında; "Bu adım, AT&T'nin yeni nesil mobil uygulamalar sunup desteklemeye ilişkin süregelen mobil genişbant stratejisinde yaşamsal bir adımdır. Bu yolculuğun bir parçası olmayı hevesle bekliyor ve bunu, AT&T ile mobil genişbant için uçtan uca IP çözümü sağlamaya yönelik daha ileri düzeyde bir işbirliğinin başlangıcı olarak görüyoruz. Bu duyuru, AT&T ile 3G HSPA altyapısından ağ takip ve yönetimine dek her şeyi kapsayan köklü ilişkimizi daha da genişletiyor" şeklinde konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun