Genel 02 EKİM 2014 / 10:50

Atos Olimpiyat Oyunları için gönüllü portalını açtı

2002 yılından bu yana Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin resmi bilişim teknolojileri ortağı olan Atos, Rio 2016 Olimpiyatları ve Paralimpik oyunlarının da resmi IT partneri olarak Güney Amerika kıtasında gerçekleşecek olan yaz olimpiyatları için hazırlıklara başladı ve gönüllü portalını kullanıma açtı.Olimpiyat Komitesi ile 2002’den bu yana başarılı işbirliğini sürdüren Atos, IOC tarafından 2024 tarihine kadar Olimpiyat Oyunları’nın IT hizmet sağlayıcısı olarak seçildi. Olimpiyat oyunlarının güvenli ve sorunsuz bir şekilde yürümesi için gerekli tüm IT altyapıyı sağlayan Atos, şimdi de Rio 2016 Olimpiyatları ve Paralimpik oyunlarının resmi IT partneri olarak çalışmalarına başladı.

Rio 2016 Oyunları için gönüllü portalını başarılı bir şekilde kullanıma açan Atos böylece bu dev organizasyonun IT altyapısının hazırlıklarına ilişkin ilk önemli adımını da atmış oldu. Atos’un bu teknolojisi, ilk kez Torino Organizasyon Komitesi tarafından 2006 Kış Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda kullanıldı. Bu teknoloji o tarihten bu yana tüm Olimpiyat oyunlarında güncellenerek ve geliştirilerek kullanılıyor. Gönüllü portalı 70 bin gönüllü için başvuru ve seçme/seçilme süreçlerini desteklediği gibi daha sonra organizasyonda görev alacak tüm gönüllülerin program yönetimini de destekleyecek.

Atos’un, Olimpiyat Oyunları’nın IT altyapı sağlayıcısı olmasından büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut, “Olimpiyat gibi dev organizasyonlar, aynı zamanda büyük bir bilişim organizasyonu anlamına geliyor” dedi. Olimpiyatların en ufak bir hata lüksü olmayan organizasyonlar olduğuna vurgu yapan Akbulut, “Bu da Atos’un tam zamanında, mükemmel ve yenilikçi hizmet anlayışının en önemli kanıtıdır” diye konuştu.

Rio 2016 Teknoloji Direktörü Elly Resende, “ Atos, Güney Amerika kıtasında gerçekleşecek olan ilk yaz olimpiyatları için ideal bir ortak olduğunu şimdiden kanıtladı. Önümüzdeki 2 yıl içinde de teknolojik anlamda göreceğimiz çok heyecan verici gelişmelerin olacağını düşünüyorum” dedi.

 
ETİKETLER : atos
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun