Genel 15 MART 2012 / 09:57

Atos 2013'e kadar e-postayı ortadan kaldıracak

Atos 2013'e kadar e-postayı ortadan kaldıracak

Atos, kurum içi iletişimde verimliliği artıracak alternatif çözümlerin peşinde. Kapalı devre sosyal ağların e-postadan daha verimli olacağını savunan şirket, kendi içinde 2013 yılında e-postalardan tamamen kurtulacak.Geçtiğimiz yıl Siemens IT ile birleşerek Avrupa pazarında 8,6 milyar avroluk bir hacme ulaşan Atos, Avrupa’daki iddiasını Türkiye’ye pazarına taşıyor. 14 Mart tarihinde İstanbul’da düzenlediği bir toplantıyla şirketin hedeflerini ve yeni stratejilerini basınla paylaşan Atos CEO’su Orhan Akbulut, kendini ‘iş teknolojisti’ olarak tanımlayan şirketin geleneksel BT şirketi kimliğinden farklı bir profil çizdiğini vurguladı.

Akbulut; finans, telekom, üretim, enerji, sağlık sektörlerinde ve kamu alanındaki her türlü ihtiyaca cevap veren güçlü yapısıyla Atos’un Türkiye’de yatırımlar ve yeni satın almalarla daha da büyüyeceğini söyledi.

“Farklı çözümler sunduğumuz müşterilerimize, rakipleri karşısında bir adım daha önde olma olanağı sunuyoruz” diyen Akbulut, hedeflerinin her ölçekteki işletme için güvenilir bir iş ortağı olmak olduğunu belirtti. Akbulut ayrıca büyük KOBİ’lere yönelik özel bir takım hizmet ve çözümler de geliştirdiklerinin altını çizdi.

[caption id="attachment_46543" align="alignleft" width="191"] Atos CEO'su Orhan Akbulut[/caption]

2013 yılına kadar e-postayı bitirecek

Atos olarak kurum içi iletişim yöntemlerine alternatifler getirmek istediklerini ifade eden Akbulut, “E-postaların sadece yüzde 15’inin gerekli bilgiler içerdiğini biliyoruz ve e-postayı kurum içinde verimsiz bir iletişim yöntemi olarak görüyoruz. Kullandığımız bazı ürünler ile Atos’un 2013 yılına kadar şirket içi e-postadan tamamen kurtulacağını öngörüyoruz” dedi.

Atos’un Anadolu’daki yatırımlarından söz eden Akbulut Kartal, Güneşli, İTÜ Teknokent, Düzce ve Ankara’daki 2 bin çalışanla Türkiye’ye hizmet verdiklerini söyledi. Akbulut bu merkezlerin sayısının artacağını sözlerine ekledi.

Olimpiyat oyunlarına ATOS damgası

Atos,  Oyunları’nın küresel bilişim ortağı ve TOP sponsoru olmayı  sürdürüyor. 2004 Atina Yaz, 2006 Torino Kış, 2008 Pekin Yaz, 2010 Vancouver Kış Olimpiyatları’nın bilgi teknolojileri sponsoru olduklarını belirten Akbulut, “2012 Londra Yaz Olimpiyatları’nın küresel bilgi teknolojileri ortağı olacağız. Ayrıca Türkiye’de gerçekleşecek 2013 Mersin Olimpiyatları’nın da IT Hizmet Sağlayıcısı olmaya adayız” dedi.

Atos'un Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile yapmış olduğu sözleşme, spor alanında bilişim konusunda yapılmış en büyük kontrat olma özelliğine sahip.

Kontrat, son olarak Rusya’da düzenlenecek 2014 Soçi Kış Olimpiyatları ve 2016’da Brezilya’da yapılacak Rio Yaz Olimpiyatları’nı da içine alacak şekilde genişletildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun