Genel 31 AĞUSTOS 2010 / 08:26

ATI markası tarih oldu

AMD ekran kartlarında artık ATI isminin kullanılmayacağını açıkladı.

AMD ekran kartlarında artık ATI isminin kullanılmayacağını açıkladı.


AMD'nin birkaç yıl önce satın aldığı ATI markası, Nvidia'nın da GeForce ekran kartları karşısında en çok bilinen rakip olarak yer almayı sürdürüyordu. Ancak artık AMD, artık ekran kartlarında ATI markasını kullanmayacağını açıkladı.

AMD'nin bu hamlesinin arkasında ortalama müşterilerin AMD ile ATI markalarını karıştırmalarının yattığı düşünülüyor. AMD basit bir pazarlama taktiği uygulayarak marka bilinirliğini ve müşteriler için kolay akılda kalan yöntemi tercih etti. Böylece AMD ATI'yi satın aldığında beri ara marka niteliğinde bulunan ATI markası tarihe gömüldü.

Bundan böyle AMD'nin ekran kartları AMD Radeon, AMD FirePro isimleriyle anılacak. Bunun yanında ATI Eyefinity teknolojisi de artık AMD Eyefinity adını alacak.

Marka değişimi ilk olarak AMD Radeon HD 6000 serisinde görülecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun