Genel 03 EYLÜL 2009 / 09:13

Atasay’dan 3G ile alışveriş olanağı

Görüntülü Kuyum Mağazası Hizmeti ile altın alışverişleri cepte.

Görüntülü Kuyum Mağazası Hizmeti ile altın alışverişleri cepte.


Atasay Kuyumculuk’un 3G teknolojisi kullanarak hayata geçirdiği Görüntülü Kuyum Mağazası Hizmeti, kullanıcılara bulunduğu yerden ayrılmadan altın ve pırlanta takı alışverişi yapma olanağı sunuyor. Atasay Kuyumculuk Mağazacılık Genel Müdürü Haldun Ulutürk hizmeti hakkında şunları söyledi: "3G hızında kuyum mağazacılığı hizmetimizle takı alışverişlerini müşterilerimizin cep telefonuna indiriyor, parmaklarının ucuna götürüyoruz.”

MOBİSAD’ın verilerine göre şu anda Türkiye’de 3G teknolojisine sahip yaklaşık 4 milyon cep telefonu kullanıldığını ve bu sayının önümüzdeki dönemde hızla artmasının beklendiğini söyleyen Ulutürk, "Bu da demek oluyor ki Atasay'ın mağaza sayısı artık 3G’li cep telefonu kullanıcısı kadar. Yani artık 4 milyon noktadan Atasay ürünlerini satın alma olanağı var. Müşterilerimiz yeni hizmetimizle bulundukları yerden 3G hizmeti veren bir mağazamızla görüntülü konuşma ve takı seçme olanağı bulacaklar" dedi.

Sistem nasıl işliyor

Atasay 3G Görüntülü Kuyum Mağazası Hizmeti'nden yararlanmak isteyenler 444 4 282 numaralı müşteri hizmetlerine taleplerini iletecekler. 3G hizmeti sağlayan bir Atasay Mağazası ile görüntülü konuşmaları sağlanacak ve bir satış temsilcisi eşliğinde mağaza içinde diledikleri takıyı görerek seçme şansına kavuşacaklar. Bu alışverişlerde yine anlaşmalı kredi kartlarına 12 aya varan taksit olanağı da sunulacak. Satın alınan ürün yine Atasay tarafından Türkiye’nin 81 iline ücretsiz ve sigortalı olarak teslim edilecek.