Genel 18 ŞUBAT 2010 / 13:42

Asus'tan yeni ekran kartı

Asus'un yeni ekran kartı, Formula1 yarış arabasından şık öğeler içeriyor.

Asus'un yeni ekran kartı, Formula1 yarış arabasından şık öğeler içeriyor.


Asus, Formula1 yarış arabasının aerodinamiğine sahip şık öğeler içeren yeni ekran kartı EAH5750 FORMULA'yı duyurdu. Hava akış hacmini yüzde 7'ye kadar artırabilen aerodinamik ilkelerine dayanan tasarım, sıcaklığı grafik işlemcisinden ve diğer kritik bileşenlerden uzak tutuyor. Kapak sayesinde, sıcak ve soğuk hava arasındaki müdahale azalıyor. Nispeten yüksek basınç alanından gelen soğuk hava, etkin bir şekilde kapakçıklar aracılığıyla emiliyor.

Diğer referans tasarım devre kartları ile karşılaştırıldığında yüzde 13 oranında daha fazla ısı dağıtma performansı elde ediliyor. Asus'un tescilli Micro Surface Treatment (Mikro Yüzey İşlemi) teknolojisi sayesinde ısı yayılımını yüzde 14 kadar daha iyileştiren bir soğutucuyla aşırı ısınma riski olmadan çalışıyor. Ayrıca, toz koruma tasarımına sahip fan, geleneksel fanlar ile karşılaştırıldığında 10.000 saat daha uzun soğutma sağlıyor.

Asus'un kaliteli ürün ve yenilikçi teknoloji taahhüdüne uygun olarak üretilen EAH5750 FORMULA, en üst seviyede güvenilirliğe sahip multimedya performansı sağlayan teknolojik çözümleri barındırıyor. GPU Guard, düşme ve çarpmaya karşı koruma sağlıyor. EMI Shield, sizi zararlı elektromanyetik parazitlerden korurken grafik performansını da artırıyor. Fuse Protection, iki katı aşarı akım koruması sağlarken, GamerOSD ve SmartDoctor ise daha düzgün grafikler ve çarpıcı görsel netlik ile birlikte gerçek zamanlı hız aşırtma yapabilmenizi sağlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun