Genel 20 KASIM 2009 / 07:11

ASUS'tan USB 3.0 ve SATA 6 Gb/s destekli anakart

ASUS'un P7P55D-E Serisi anakartları sahip oldukları tümleşik köprü yongası sayesinde USB 3.0 ve SATA 6 Gb/s bağlantı teknolojilerini kullanıcılarla buluşturuyor.

ASUS'un P7P55D-E Serisi anakartları sahip oldukları tümleşik köprü yongası sayesinde USB 3.0 ve SATA 6 Gb/s bağlantı teknolojilerini kullanıcılarla buluşturuyor.


ASUS anakartlara yeni USB 3.0 ve SATA 6Gb/s teknolojileri ekleyen çözümlerini kullanıcıların hizmetine sunuyor. ASUS Xtreme Design P7P55D-E serisi anakartlar bu teknolojileri tümleşik olarak desteklerken, ASUS Xtreme Design P7P55D serisi anakartlar ASUS U3S6 PCIe x4 genişleme kartıyla bu yeteneklere sahip oluyorlar. P7P55D-E/ P7P55D serileri Core i5/i7 işlemcileriyle uyumlu LGA 1156 soketini kullanıyorlar. Ayrıca bu ürünler Hybrid teknolojilerinin tümüne sahip: Hybrid Processor, Hybrid Phase ve Hybrid OS teknolojileri sistemin başarımını ve işlevselliğini azami şekilde artırıyorlar.

ASUS'un P7P55D-E Serisi anakartları sahip oldukları tümleşik köprü yongası sayesinde USB 3.0 ve SATA 6 Gb/s bağlantı teknolojilerini kullanıcılarla buluşturuyor. İlgili köprü yongası bulunmayan anakartlardan satın almış olanlar da üzülmesinler çünkü U3S6 genişleme kartı en hızlı ve en yeni veri aktarım teknolojilerini PCI Express 4x ve üstü yuvası olan herkesin hizmetine sunuyor. U3S6 ikinci nesil PCI Express iletişim teknolojisini kullanarak veri yolu genişliğini ikiye katlıyor. USB 3.0 standardı USB 2.0'a göre kat be kat daha yüksek veri aktarım hızlarını garanti ediyor. Ayrıca bu köprü yongası veri aktarımı sırasında oluşan darboğazları elimine ederek sabit disk okuma ve yazma hızlarını %50 oranında arttırabiliyor. Örneğin 20 GB boyutunda bir HD filmi aktarmak artık 70 saniyeden daha kısa bir zaman alıyor ve 4 MB'lık bir müzik dosyası ise sadece saniyenin yüzde biri (10 ms) içinde sabit diskinize depolanıyor. Benzer başarımı ASUS U3S6 PCIe x4 genişleme kartını P7P55D serisi anakartlara takarak almak da mümkün.