Genel 31 EKİM 2008 / 08:51

ASUS'tan üç farklı sunucu

ASUS’un Türkiye pazarına sunduğu 3 farklı sunucu modeli öncelikle küçük ve orta ölçekli işletmelere hitap ediyor.

ASUS’un Türkiye pazarına sunduğu 3 farklı sunucu modeli öncelikle küçük ve orta ölçekli işletmelere hitap ediyor.


Özellikle küçük işletmelerin tüm gereksinimlerine yanıt vermek üzere tasarlanan ASUS  TS100-E5 sunucu, sessiz çalışabilmesiyle dikkat çekiyor. 8MB L2 önbellekli dört çekirdekli Intel Xeon işlemci desteğiyle yüksek performans hedefleyen sunucu, yüksek hızdaki ağ bağlantısı sayesinde işletmelerin ağ bağlantılarını yedeklemelerine de olanak veriyor.


ASUS TS500-E5/PRO sunucu veri güvenliğinin çok önemli olduğu işletmeler düşünülerek tasarlamış. 4 çekirdekli 2 Intel Xeon işlemciye yükseltilebilen sunucu, 15000 rpm hızında 2 SAS sabit diskle geliyor ve RAID kartı sayesinde 0, 1, 10, 5 ve 6 RAID seviyelerini destekliyor. Hot-swap sabit özelliği de sistem çalışırken bile disklerin takılıp çıkartılabilmesini sağlıyor. Haftanın 7 günü, 24 saat sorunsuz çalışabilen ASUS TS500-E5/PRO, güç kaynaklarından birinin devre dışı kalması halinde, isteğe bağlı olarak sunulan yedek güç kaynağı desteğiyle çalışmasını sürdürebiliyor.


Raf tipi ve yüksek performanslı küme sunucusu olarak tasarlanan ASUS RS160-E5 ise çok sayıda sunucu kullanan ve sunucusunu internet servis sağlayıcıda barındıran işletmelere yönelik tasarlanmış bir model. Oldukça sessiz çalışabilen sunucu (36dbA), 2 adet 4 çekirdekli Intel Xeon desteğiyle 24GB belleğe kadar yükseltilebiliyor. 4 hot-swap SATA sabit disk ve tümleşik RAID desteğiyle veri güvenliği sağlayan ASUS RS160-E5 ve diğer iki sunucu 3 yıl yerinde garanti hizmeti ile satışa sunuluyor.


www.index.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun