Genel 26 NİSAN 2010 / 11:12

Asus'tan Android tabanlı akıllı telefon geliyor

Garmin-ASUS, Android işletim sistemine sahip konum tabanlı cep telefonunu piyasaya sunuyor.

Garmin-ASUS, Android işletim sistemine sahip konum tabanlı cep telefonunu piyasaya sunuyor.


Garmin ve Asus şirketlerinin stratejik ortaklığı ile konum tabanlı cep telefonları geliştirmek için yaratılan Garmin-ASUS, Android işletim sistemiyle çalışan A50'yi satışa sunmaya hazırlanıyor. Garmin-ASUS, gerekli altyapı desteğini Amerikan telekom şirketi T-mobile'dan alacak. Tek bir cihazla hem telefon hem de yön bulma özelliği sağlanması amaçlanıyor.

ASUS Kişisel Mobil Cihazlar Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Benson Lin, "Android veya Windows Mobile işletim sistemi, tercihi ne ne olursa olsun kullanıcılar Garmin&ASUS akıllı telefonlar ile en iyi ve en kapsamlı navigasyon ve konum tabanlı servis deneyimini elde edeceklerdir" diye konuştu. Lin, "2010'da Amerika, Avrupa, APAC ve Çin pazarına daha fazla cihaz sunmayı planlıyorlar. Böylece kullanıcılar için daha fazla akıllı telefon seçeneğine sahip olacaklar" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun