Genel 18 OCAK 2010 / 12:14

ASUS'tan 12 saatlik pil ömrü

ASUS UL80JT üst düzey özelliklere sahip pek çok dizüstünden farklı olarak 12 saate varan pil ömrü vaat ediyor.

ASUS UL80JT üst düzey özelliklere sahip pek çok dizüstünden farklı olarak 12 saate varan pil ömrü vaat ediyor.


 

Pek çok kullanıcı için dizüstü bilgisayarın teknik özellikleri arasında en önemli noktalardan biri de pil süresi. CES Tüketici Elektroniği Fuarı'nda, ASUS pil süresine önem veren kullanıcıları sevindirecek yeni bir dizüstü sergiledi. ASUS UL80JT, üst düzey özelliklere sahip pek çok dizüstünden farklı olarak 12 saate varan pil ömrü vaat ediyor.

ASUS UL80JT'nin, Intel Core i7 işlemcisi ve biri NVIDIA GeForce 310, diğeri Intel GMA olmak üzere çift grafik işlemci ünitesi bulunuyor. Bu seviyede üst düzey bileşenlere sahip bir dizüstü bilgisayarın bu kadar uzun pil ömrüne sahip olmasının sırrı ise şöyle açıklanıyor. Sistem düzenli olarak kullanıcı ihtiyaçlarını takip ediyor ve o anki ihtiyaca göre iki GPU'dan daha uygun olanına kendiliğinden geçiş yaparak gereksiz pil tüketimini önlüyor. ASUS yetkilileri, aynı zamanda gerek duyulmadığında CPU'nun da daha yavaş çalıştırıldığını söylüyor.

ASUS'un bu yeni diz üstü bilgisayarının 2010 içerisinde satışa çıkacağı ve fiyatının bin dolar civarı olacağı söyleniyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun