Genel 17 MART 2010 / 10:33

Asus görünümünü zenginleştirdi

Asus Türkiye’de satışa sunacağı yeni monitörlerini ve medya oynatıcısını gün yüzüne çıkardı.

Asus Türkiye’de satışa sunacağı yeni monitörlerini ve medya oynatıcısını gün yüzüne çıkardı.


Asus, düzenlediği bir basın toplantısıyla Türkiye’de satışa sunulacak yeni monitör modelleri ve medya oynatıcısı hakkında bilgi verdi. Toplantıda bilgi veren Asus Ülke Ürün Yönetimi Müdürü Fatih Kerimoğlu, CES ve CeBIT gibi fuarlarda gerçekleştirdikleri ürün tanıtımlarından bahsederek Asus’un LCD monitörlerde 3 boyuta geçmeye hazır olduğunu, ancak bu gelişimde büyük ekranlı televizyonların öncü rolü üstleneceğini düşündüğünü ifade etti. Türkiye’ye gelecek MS246 ve MT276 modelleri hakkında bilgi veren Kerimoğlu, yeni modellerin özellikle görüntüleme ve ses performansı yanında tasarım konusunda da oldukça iddialı olduklarını dile getirdi.

Toplantıda Asus’un O!Play adını verdiği yeni medya oynatıcısı da tanıtıldı. 1 ay içinde satışa sunulacak olan bu model, sabit disk, USB, kart yuvası veya ağ bağlantısı yoluyla bağlanan herhangi bir depolama cihazında kayıtlı olan her türlü medyayı oynatabiliyor. 1080p Full HD çözünürlüğünü destekleyen cihaz, HDMI bağlantısı ve Türkçe arayüzle birlikte gelecek. Asus, bu yeni medya oynatıcıyla giderek hızlanan bu alanda pazar payı kapmayı hedefliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun