Genel 01 HAZİRAN 2010 / 07:28

Asus EeePad tanıtıldı, büyük heyecan yarattı

Özellikleri ve fiyatıyla iPad'in belki de en büyük rakibi Eylülde piyasaya geliyor.

Özellikleri ve fiyatıyla iPad'in belki de en büyük rakibi Eylülde piyasaya geliyor.


Tablet bilgisayar piyasası durulmak bilmiyor. iPad'in önce ABD ardından dünya çapındaki başarısı büyük bilgisayar üreticilerin de gözünü bu piyasaya dikmesine sebep oldu.

Asus, Eee serisine tablet bilgisayarını da ekliyor. 8 inç LCD ekrana tablet bilgisayar 399 ile 499 dolar arasında bir fiyata Eylül ayında raflardaki yerini alacak. Computex fuarında tanıtılan EeePad, Intel'in çift çekirdek işlemcisi CULV ile çalışırken işletim sistemi olarak da Windows 7 kullanıyor.

8 inçlik 1024'e 768 dokunmatik ekran inç başına 2 bin 450 nokta sayısıyla dikkat çekiyor. Bu demek oluyor ki neredeyse gerçek bir kağıda yazılan yazı kadar net görüntü elde edilebilecek. MicroSD kart yuvası ve 2 megapiksel kamerası bulunan tablet bilgisayarın pil ömrü ise Asus'tan gelen açıklamaya göre 10 saate kadar çıkıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun