Genel 11 ŞUBAT 2009 / 08:00

ASUS dizüstülere çevreci sertifika

ASUS N Serisi dizüstü bilgisayarlar Avrupa Birliği ‘Flower’ Sertifikası almaya hak kazandı.

ASUS N Serisi dizüstü bilgisayarlar Avrupa Birliği ‘Flower’ Sertifikası almaya hak kazandı.


1992 yılında Avrupa Birliği tarafından Çevre Etiketi Uygulaması altında geliştirilen AB Flower ödülü, dünya genelinde çevre dostu bilişim için standart oluşturuyor. Çevre Etiketi Uygulaması, 2000 yılında 1980/2000 sayılı yeni Avrupa Topluluğu yönetmeliğine göre şart koşuluyor. Uygulama toplam 23 ürün kategorisi ile beraber ürün kapsamını, tüm tüketici ürünlerine ve hizmet sektörüne yaymış durumda. AB Çevre Etiketi, EUEB (Avrupa Çevre Etiketi Uygulama Kurulu) tarafından yönetiliyor. Ürünler, enerji tasarrufu, tehlikeli maddeler içerip içermemeleri, ürün tasarımı, kullanıcı kılavuzu, ambalaj, etiketleme, gürültü düzeyi, kullanım ömrü uzunluğu, iade kriterlerine göre değerlendiriliyor.

ASUSTek Computer Inc. Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih, “ASUS, birinci sınıf ve çevre dostu 3G ürünlerle herkes için daha iyi bir dünya yaratmayı amaçlıyor. ASUS olarak, herkes için yaşanacak daha temiz, daha yeşil bir dünya amacıyla teknoloji, yenilik ve çevresel sürdürülebilirliği harmanlamayı umut ediyoruz,” diyor.

ASUS, bu alanda, taşınabilir bilgisayar kategorisinde adı geçen tek dizüstü bilgisayar markası. Şirket bu ödülü N50, N80, N20 ve N10 modelleri ile kazandı. ASUS N Serisi 2008’in Ekim ayında EPEAT (Elektronik Ürünleri Çevre Açısından Değerlendirme Aracı) Altın Ödülü’ne de layık görülmüştü.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun