Genel 01 KASIM 2010 / 12:02

Asus çeşit çeşit tablet çıkarıyor

7,10 ve 12 inç ekranlı tabletlerin tamamı önümüzdeki yılın başında karşımızda olacak.

7,10 ve 12 inç ekranlı tabletlerin tamamı önümüzdeki yılın başında karşımızda olacak.


Tablet piyasasına bilgisayar üreticilerinden Asus da giriyor. Asus, birçok şirketin aksine birçok boyda değişik modellerle müşterilerinin karşınıza çıkıyor.

Tayvanlı şirket Aralık ayında 12 inç ekrana sahip tabletini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Tabletin Wintel platformunda olması bekleniyor. Intel işlemci ve Microsoft işletim sistemi barındıracak cihazın yanında daha küçük modellerin 2011'in başında piyasaya sürüleceği belirtildi.

Asus 2011'de ana hedeflerinden birini tablet bilgisayar olarak öngörüyor

Asus Başkanı Jerry Shen'in açıklamalarına göre, 2011 Mart'ında iki adet 7 ve yine iki adet 10 inçlik modeller piyasada kendine yer edinecek. 7 inçlik modellerden birinde Wi-Fi bulunurken diğerinde 3G olması bekleniyor. 10 inçlik modellerin birindeyse ARM tabanlı Nvidia Tegra 2 işlemci ve Android kullanılacak. Bunun yanında diğer 10 inçlik tabletin yine Wintel tabanlı olması bekleniyor.

10 inçlik tabletlerle ilgili son olarak iki model arasında 100 dolarlık bir fark bulunmasının öngörüldüğünü belirtelim. Şimdilik hiçbir ürünün fiyatıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Shen'in açıklamalarına göre, 2011 yılında Asus için en önemli mücadelelerden biri tablet piyasasında gerçekleşecek. Bu konudaki çalışmalarını da hızlandıran şirket, 800 kişilik teknik ekibini 1,000 kişiye kadar çıkardı.