Genel 03 EYLÜL 2010 / 08:47

AssisTT yurtdışındaki fırsat ve potansiyeli araştırıyor

Gelecek dönemlerde yurtdışında veya yurtdışı için hizmet vermek şirketin gündem maddeleri arasında.

Gelecek dönemlerde yurtdışında veya yurtdışı için hizmet vermek şirketin gündem maddeleri arasında.


AssisTT'in Genel Müdürü Adil Zembat ile şirketin önümüzdeki dönemdeki hedefleri üstüne konuşurken, Zembat'tan sektörle ilgili değerlendirmelerini de aldık.

Geçen yıl ve bu yılın 2010'un AssisTT için büyüme ve gelişme senesi olduğunu anlatan Zembat, krize rağmen 2 misli oranında büyüyerek yaklaşık 3 bin 850 kişiye istihdam sağlayan bir şirket haline geldiklerini belirtti. İstanbul, Ankara, Erzincan ve Erzurum'da toplam beş lokasyonda sektörlerinin öncü markalarına hizmet verdiklerine değinen Zembat, "Hedefimiz en büyük müşteri memnuniyet merkezi olmak, EMEA bölgesinde sektörümüzde faaliyet gösteren ilk on kuruluş arasına girmek. Bu hedefimize ulaşmak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yurtdışındaki fırsatlar ve potansiyeli araştırıyoruz. Gelecek dönemlerde yurtdışında ve/veya yurtdışı için hizmet vermek gündem maddelerimiz arasında. Kamu ve özel sektördeki potansiyel yeni hizmetler de odak alanlarımız arasında olmaya devam edecek. Hizmet çeşitliliğimizi arttırarak, teknoloji ve insan kaynağı gelişimi yatırımlarımızda en son eğilimleri takip ederek yatırımlarımıza devam edeceğiz. Çağrı merkezi üzerinden kurumsal ve nihai müşterilerimiz için yenilikçi katma değerli servisler de gündemimizde. 11818 Rehberlik Hizmeti'ni hayata geçirdik, Rehberlik ve Katma Değerli Servisler alandaki çalışmalarımız da son hızla devam etmekte" dedi.

Verilecek yeni hizmetin heyecanı

2010'da büyümelerinin önemli kısmını, İstanbul ve Ankara dışında özellikle doğu illerinde; Erzincan ve Erzurum'da açtıkları yeni lokasyonlarında yaptıklarını, bu iki lokasyonda yaklaşık 800 kişiye istihdam sağladıklarını, 2011 başında bu rakamın bin 200 olmasını planladıklarını açıklayan Zembat, "Ağustos başında ise İstanbul'daki yeni lokasyonumuzda TURKSAT Kablo TV çağrı merkezi hizmetini vermeye başlayacağız. Vereceğimiz yeni hizmetin ve açacağımız yeni operasyonun heyecanını yaşamaktayız" dedi. AssisTT olarak çalışanlarının iyi koşullarda çalışmalarını sağlamak için düzenlemelere gittiklerine değinen Zembat, yurt dışı sektör koşulları ile paralel bir şekilde çalışanların ihtiyaçlarını giderebilecek leri ve kendilerini evlerinde gibi hissedebilecekleri çalışma alanları sunmak için çalışmalarımızı sürdürdüklerini ifade etti.

"Önümüzde gidilecek daha çok yol var"

Zembat'a göre, sektör hızlı büyümesine karşın halen küçük. Sektörde bazı bölgeler ve Hindistan gibi bazı ülkeler milyarlarca dolar gelir sağlıyor, yani önümüzde alınacak daha çok yol var.

Son yıllarda kamu ve perakende sektörlerinde de çağrı merkezi ihtiyaç ve talepleri artıyor. Önümüzdeki dönemde sektörün büyümesinin devam edeceğini düşünen Zembat, şunları söyledi: "Yapılan araştırmalara göre, önümüzde beş senelik dönemde sektör ortalama yüzde 16 ortalamayle büyüyecek. Pazarı büyütebilecek bir etken de yurtdışına hizmet verilebilmesi ve bunun için gerekli potansiyelin oluşturulması. Fakat bu potansiyelin oluşamamasının önündeki en önemli engel, akıcı yabancı dil; özellikle İngilizce gibi Batı dillerini konuşan insan kaynağının sınırlı olması ve bu kaynağı istihdam etmenin maliyetinin yüksek olmasıdır. Yabancı dil eğitimi için devletin teşvik ve destek programları, dış kaynak kullanımını destekleyecek yöntemlerle, çağrı merkezleri ülke ve bölgesel ekonomilerin kalkınmasına katkı sağlayacak bir sektör haline getirilebilir."

* Bu haber BThaber gazetesinin 782. sayısında yayınlanmıştır.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun