Genel 10 NİSAN 2009 / 12:24

Aslanlar için yeni hizmet: GSMobile

Avea ve Galatasaray Spor Kulübü, gerçekleştirdikleri işbirliği ile GSMobile’ı hayata geçirdi.

Avea ve Galatasaray Spor Kulübü, gerçekleştirdikleri işbirliği ile GSMobile’ı hayata geçirdi.


Avea ve Galatasaray Spor Kulübü gerçekleştirdikleri işbirliğiyle, yeni bir projeye imza attı. Daha önce Fenerbahçe Spor Kulübü ile Fenercell’i hayata geçiren Avea, Galatasaray Spor Kulübü ile GSMobile’ı hizmete sundu. GSMobile ile Galatasaray taraftarlarına özel tarife ve servis seçenekleri sunulacak.


“Tek Takım, tek yürek, tek hat”


GSMobile markası, bugün Türk Telekom, Avea ve Galatasaray Spor Kulübü yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında duyuruldu. Gerçekleştirilen işbirliğinin müşteri odaklı yaklaşımın güzel bir örneği olduğunu belirten Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Türkçe olarak yaptığı konuşmada bu adımın mobil pazarda rekabetin dengelerini değiştireceğini kaydetti. Doany sözlerini şöyle sürdürdü: “Avea farklı markalarla çeşitli kanallar üzerinden müşterilerine ulaşıyor. Galatasaray ise bu hizmetle ek gelir elde edecek. Galatasarlılar tuttukları takıma destek verirken Avea’nın ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanabilecek. GSMobile ile tek takım, tek yürek, tek hat” dedi.Beş yıldır kulübün ana sponsorluğunu üstlendiklerini belirten Avea CEO’su Cüneyt Türktan, Galatasaray Spor Kulübü’ne daha fazla destek sağlamak anlayışıyla projenin hayata geçirildiğini ifade etti. Bu projenin kulübe sağlayacağı desteğe işaret eden Türktan, “Telekomünikasyonda özellikle mobik tarafta rekabet her geçen gün daha çok artıyor. Ürün ve hizmet farklılıkları yaratılıyor. Tabi ki GSMobile’da da hizmet farklılıkları olacak. Son yıllarda yapılan çalışmalar paralelinde mobil telefon penetrasyonu yüzde 100’lere ulaştı. Bu oran daha da artacak. 3G ile yeni servisler sunulmaya başlanacak” şeklinde konuştu.


"Galatasaraylılar'ın konuşma zamanı"


Türk Telekom’un 2009-2010 sezonunda ana sponsorları olacağını hatırlatan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat, yaptığı konuşmada şunları aktardı: “Burada amacımız Galatasaray’ın ekonomisine katkıda bulunmak. Ama aynı zamanda bu, Türkiye’de Galatasaray ve Fenerbahçe rekabetinin de bir ölçüsü olacak. Son dönemde yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de sporla ilgilenenlerin yüzde 39’u Galatasaraylı, yüzde 32’si Fenerbahçeli ve yüzde 18’i Beşiktaşlı. Bu araştırmanın sonuçları tartışılabilir. Ancak burada Galatasaraylılar’a liderliğimizi ispatlamak için önemli bir görev düşüyor.”GSMobile ile taraftarın hatlarını kullanarak takımına destek olacağını belirten Polat, “Herkez Galatasaray’ı konuşuyor, şimdi Galatasaray taraftarlarının konuşma zamanı” diyerek sözlerini noktaladı.Kulüpler bu tür projelerin önemini vurgulayan Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, GSMobile’ın bu anşlayışla ortaya konduğunu kaydetti. Geçtiğimiz yıl kulübün ekonomik büyüklüğünün 80 milyon dolar olduğunu, bu yıl ise bu rakamı ikiye katlamayı planladıklarını ifade eden Şardan, bu gelirin yarısının yeni stad ile geleceğini; diğer yarısının ise GSMobile gibi projelerle sağlanacağını ifade etti. GSMobile’ın farklılaşan yan hizmetleri olacağını belirten Şardan, “Bunun altyapısı için uzun zamandır çalışıyoruz. Digiturk ile gerçekleştirdiğimiz anlaşma çerçevesinde GSMobile kullanıcılarının cep telefonlarına platformda yer alan bütün Galatasaray içeriği ulaşacak. Özellikle 3G’nin başlamasıyla bu çok önemli hale gelecek.Bu altyapıyı kurmuş olarak GSMobile projesini başlatıyoruz” dedi.


Taraftara özel ayrıcalıklar


GSMobile tarifesine ilk aşamada 100 bin abonenin geçmesi hedefleniyor. Bu hizmet ile Galatasaray taraftarlarına kendi aralarında ve diğer operatörlerle konuşurken özel fiyatlar sunuluyor. Diğer yandan GSMobile ile taraftara sporculara yönelik özel görüntüler, kulüple ilgili en güncel haberler, hediye maç biletleri ve formalar gibi ayrıcalıklı fırsatlar sunulacak.Taraftarlar GSMobile tarifelerine; Avea bayileri, yetkili Türk Telekom bayileri ve yetkili Galatasaray Store mağazalarından ulaşabiliyor. GSMobile tarifelerinden faydalanmak isteyen Galatasaray taraftarları hem faturalı hem de faturasız hat seçeneklerinden yararlanabilecek.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun