Genel 22 OCAK 2010 / 10:44

Arvento 2010'a hızlı girdi

Türkiye'den dünyaya teknoloji ihraç eden Arvento, Ortadoğu ve Orta Asya pazarında büyüyor.

Türkiye'den dünyaya teknoloji ihraç eden Arvento, Ortadoğu ve Orta Asya pazarında büyüyor.


Arvento, 2010 yılının ilk günlerinde uluslararası alanda önemli anlaşmalara imza attı. Katar, Umman ve Azerbaycan'ın önde gelen teknoloji şirketleri ile yapılan işbirliği anlaşmalarına imza atan Arvento, 2010 yılı sonuna kadar Avrupa, Orta Asya, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika'yı kapsayan bölgede 20'ye yakın ülkede ürünlerini ihraç etmeyi hedefliyor.

Arvento Genel Müdürü Özer Hıncal, 2010 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını belirterek, "Ortadoğu'nun gözde ülkelerinden Katar ve Umman, girmek istediğimiz ve yüksek potansiyeli olan pazarlardı. Bu anlamda yeni stratejik ortaklarımızla başarılı işler yapacağımıza inanıyorum" dedi.

Geçtiğimiz yıl, Mısır ve Dubai'de gerçekleştirilen çalışmalar ile bölgede güçlendiklerini ifade eden Hıncal, yeni işbirlikleriyle bölgede iddialı bir konuma geldiklerini ve pazar paylarını yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti.

Hıncal, "Azerbaycan ise sahip olduğu potansiyel ile dünyada gözde ülkeler arasında yer alıyor. Yeni ortağımızla önümüzdeki dönemde Türkî Cumhuriyetler ve bölge pazarına hâkim olup, Orta Asya'da da mobil takip sektöründe lider olmayı hedefliyoruz" dedi.