Genel 11 NİSAN 2011 / 08:22

Artık Google'ın da müzik servisi var

Artık Google'ın da müzik servisi var

Google dünyasına katılan PushLife artık Android telefon sahiplerinin ‘ceplerini’ birer müzik kutusuna dönüştürecek.Her yıl düzenli olarak gerçekleşen Google I/O konferanslarının sonuncusunda ‘mobil cihazlara müzik yayını’ fikrini öne atan ama herhangi bir detay vermeyen Google, geçtiğimiz günlerde PushLife servisini sessiz sedasız bir şekilde bünyesine kattı.

İnsan hayatını kolaylaştıran web tabanlı pek çok servisiyle ön plana çıkan arama motoru, bünyesine kattığı PushLife şirketini sayesinde bundan sonra akıllı telefonlara müzik sağlayacak. Android telefon sahipleri tek tuşla büyük bir müzik kütüphanesine erişebilmenin rahatlığını yaşayacak.

Google’ın 25 milyon dolar ödediği söylenen PushLife’ın geliştirici takımı site ve tüm operasyonlarını yakın bir zaman içerisinde kapatarak Google ile birleşecek. Bu birleşme sonucunda ortaya çıkacak müzik kütüphanesine kullanıcılar hem akıllı telefonları hem de bilgisayarları üzerinden erişebilecek. Kullanıcılar ayrıca iTunes veya Windows Media Player ile senkronize hale gelebilen bir çalma listesine, Twitter ve Facebook entegrasyonuna da sahip olacak.