Genel 06 ARALIK 2010 / 10:17

Arkasında üçüncü gözü var

Kafasının arkasına kamera yerleştirilen Profesör, böylece üçüncü gözüne kavuştu.

Kafasının arkasına kamera yerleştirilen Profesör, böylece üçüncü gözüne kavuştu.


New York Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi Profesörü Wafaa Bilal, “Arkamda gözüm var” sözünü kafasının arkasına yerleştirilen kamera ile hayata geçirdi.

Kameranın takılma işleminin kendisi için oldukça zor geçtiğini söyleyen Bilal, bu işlemi Katar'daki Arap Sanat Müzesi'nde gösterilecek olan ''The 3rd I'' adlı projesi için gerçekleştirdiğini söylüyor. Bir yıl boyunca sürecek bu projede kaydı pek mümkün olmayan anlar ve deneyimlerin bu şekilde yorumlanması amaçlanıyor.

2 saat süren cerrahi müdehaleyle yerleştirilen kameranın kendisi için bir tür üçüncü göz olduğunu söyleyen Bilal’in projeyle ilgili düşüncelerini videodan öğrenelim.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun