Genel 14 EKİM 2009 / 11:26

Arçelik ve KoçSistem'den sayısal yayıncılık platformu

Arçelik ve KoçSistem’in birlikte geliştirdiği “Yeni Nesil Sayısal Yayıncılık” çözümü, iletişim ve pazarlamada yeni bir dönem başlatıyor.

Arçelik ve KoçSistem’in birlikte geliştirdiği “Yeni Nesil Sayısal Yayıncılık” çözümü, iletişim ve pazarlamada yeni bir dönem başlatıyor.


KoçSistem’in geliştirdiği Pixage adlı yeni nesil sayısal yayıncılık yazılımı ve Arçelik’in ürettiği televizyon, bilgisayar gibi donanımlar aracılığıyla sunulan yeni bir yayıncılık modeli ile kurumlar, farklı içerikleri aynı anda birden fazla lokasyona merkezi bir ortamdan sunabiliyor.

KoçSistem Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı C. Barış Öztok, HD kalitesinde yayın yapabilen Pixageın; sunum, RSS, fotoğraf, 3D grafik, metin, ses, web sayfası gibi farklı formatlarda içerikleri yayımlayabildiğini ve alışveriş merkezleri, bayiler, hastaneler, oteller, bankalar gibi farklı alanlarda kullanılabildiğini söyledi.

Arçelik Pazarlama Direktörü Murat Şahin ise “Yurtdışındaki uygulamalarımıza, ilk olarak Liverpool Stadı ile başladık. Bugün Anfield Road Stadyumu’na gittiğinizde tüm kurumsal alanlarda hatta VIP salonlarında dahi Beko’yu göreceksiniz. KoçSistem’in geliştirdiği ‘Pixage’ adlı yazılım ile Liverpool FC TV’nin içerikleri Beko ekranlarından yayımlanıyor. İkinci projemiz West Bromwich Albion. Üçüncü stadımız Sheffield United, ardından İskoçya’da Celtic, Blackburn Rovers ve Queen’s Park Rangers, sırası ile ilerliyoruz. Bu yıl İngiltere Premier Lig’deki 20 kulübün stadında kurulum tamamlanmış olacak. Önümüzdeki yıl ise 15 kulüp ile 35’e ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun