Genel 03 OCAK 2010 / 17:12

Araç içi eğlence dünyasına Kia da katıldı

Ford'un SYNC sisteminden sonra şimdi de Kia UVO ile araçlarını akıllandıracak. İşin arkasında yine Microsoft var.

Ford'un SYNC sisteminden sonra şimdi de Kia UVO ile araçlarını akıllandıracak. İşin arkasında yine Microsoft var.


Ford'un özünde Microsoft Auto araç içi eğlence teknolojisini temel alan ve aracınıza müzik setini sesle kontrol edebilmek gibi ilginç özellikler kazandıran SYNC teknolojisinin ardından, şimdi de Kia benzer bir sistemi UVO adıyla araçlarına uyarlamaya hazırlanıyor. UVO adı "Your Voice", yani "Senin Sesin" kelimesinin kısaltmasından geliyor.

UVO'nun tam olarak Kia araçlarına hangi özellikleri kazandıracağı şimdilik belli değil. Fakat SYNC'in araç içi bilgilendirme, navigasyon, iletişim, ses tanıma ve sesle kontrol, telefon defteri ve acil destek gibi servisleri tek bir noktadan şöföre odaklı olarak sunduğu düşünülürse, benzer yeteneklere çok yakında Kia marka araçların da kavuşacağını söylemek yanlış olmaz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun